Policie: Výbuch domu ve Frenštátě zavinil muž z přízemí


			Policie: Výbuch domu ve Frenštátě zavinil muž z přízemí
19.2.2013 Rizika

Nedělní výbuch domu ve Frenštátě pod Radhoštěm s největší pravděpodobností způsobil dvaašedesátiletý muž, který v domě bydlel a při nehodě zahynul. Uvedla to policie s tím, že na základě získaných důkazů je tato vyšetřovací metoda nejpravděpodobnější.

"Považuji to za velmi závažný kriminální čin," řekl v úterý novinářům v Ostravě policejní prezident Martin Červíček.

Jeho slova později potvrdil i ředitel moravskoslezské policie Tomáš Tuhý: "I nadále pracujeme s několika verzemi. Prioritní pro nás ale je to, že se jednalo o úmyslný trestný čin dvaašedesátiletého muže. Byl obyvatelem domu."

Spekuluje se i o tom, že muž před tím, než pustil plyn ve sklepě a ve svém bytě, zabarikádoval vstupní dveře, aby ztížil práce záchranářům. To ale policie zatím nepotvrdila. "V tuto chvíli to nemůžeme potvrdit ani vyloučit. Musíme počkat na odborné vyjádření," řekl Tuhý. Ani případnou technickou závadu policisté zatím úplně nevyloučili. Potvrdili však, že určitě na několika místech explodoval plyn. Hovoří se minimálně o sklepě a přízemním bytě.

Lidé z okolních domů hovoří o tom, že motivem mohly být dluhy problémového obyvatele přízemního bytu. Z veřejně dostupných dokumentů společenství vlastníků domu, který obýval, vyplývá, že muž společně se svou ženou dlužili společenství na nájemném a příspěvcích do fondu oprav více jak 140 000 korun.

"Z veřejných rejstříků je patrné, že exekuce na dům vedena nebyla. Soud nařídil exekuci pouze proti jednomu z obyvatel, na jehož bytovou jednotku bylo vydáno zástavní právo," řekla mluvčí exekutorské komory Petra Báčová. V praxi to znamená, že muž s tímto majetkem nemohl disponovat.

Exekutoři byt v elektronické dražbě prodali. První termín dražby byl nařízen na začátek loňského roku. Proti tomu se ale majitel odvolal. Dražba se uskutečnila v novém termínu a loni 12. července byl byt prodán. Podle některých dohadů jej měl majitel v těchto dnech opustit. Souvislosti s výbuchem ale Báčová komentovat nechtěla. "Žádnou souvislost mezi neštěstím ve Frenštátě a dluhovými problémy jednoho z obyvatel nalézt nelze," řekla.

aktuálně.cz

Zdroj: aktuálně.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS