Poslední klienti CK HELLAS – nejen Řecko se vrátili zpět do ČR


			Poslední klienti CK HELLAS – nejen Řecko se vrátili zpět do ČR
19.8.2014 Rizika

Z řecké Soluně se včera letecky vrátilo posledních 39 klientů cestovní kanceláře HELLAS – nejen Řecko, která minulý týden ve středu 13. srpna vyhlásila úpadek. Všech 121 turistů, jejichž návrat zajišťovala asistenční služba pojišťovny Generali, u které byla CK pojištěna, se do ČR vrátilo v původně plánovaných termínech. 

Pojišťovna Generali ve spolupráci s asistenční službou zajišťovala garance na ubytování do doby plánovaného odletu ve všech případech, které si to vyžadovaly. Jednalo se o většinu českých turistů, kteří vycestovali s CK HELLAS – nejen Řecko. Všech 121 českých turistů dokončilo dovolenou v hotelích, ve kterých byli ubytováni. „Pro všechny turisty zajistila naše asistenční služba transfery na letiště a podle typu zájezdu také letecké či autobusové spojení zpět do vlasti. Se zajištěním autobusu pomohla také sama majitelka cestovní kanceláře,“ doplňuje Jiří Cívka, tiskový mluvčí pojišťovny Generali. 

CK HELLAS – nejen Řecko byla pojištěna na 3,9 milionu korun. Podle informací CK by měl být tento limit dostatečný k vypořádání všech oprávněných nároků jejích klientů. Kromě 121 českých turistů, jejichž návrat se postarala Generali, se úpadek dotkl dalších 250 klientů, kteří už na svou dovolenou s CK HELLAS – nejen Řecko bohužel neodjedou. 

Poškození klienti této CK se mohou již nyní obracet na asistenční službu Europ Assistance. Podrobné pokyny naleznou na internetových stránkách www.generali.cz. „Klienti cestovní kanceláře HELLAS – nejen Řecko, kteří měli uzavřené individuální připojištění neuskutečnění zájezdu od Generali, mohou očekávat výplatu pojistného plnění do 14 dnů,“ dodal Jiří Cívka, tiskový mluvčí pojišťovny Generali. V opačném případě je z procesních důvodů lhůta až 6 měsíců. 

Generali

Zdroj: Generali

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články