Povinné ručení zřejmě nezdraží majitelům amatérských letadel


			Povinné ručení zřejmě nezdraží majitelům amatérských letadel
21.9.2012 Rizika

Levné povinné ručení je neudržitelné. Má to jedinou výjimku. Povinné ručení s největší pravděpodobností nezdraží majitelům amatérských letadel.

Přestože se sdělovací prostředky snaží přesvědčovat posluchače, že k haváriím amatérských letadel dochází téměř obden, není tomu tak. Jde o zcela výjimečné případy. Našemu webu to potvrdil Jan Brskovský, prezident Letecké amatérské asociace České republiky.

Makléřem, který zajišťuje pro asociaci pojištění amatérských letadel, je Willis s.r.o. „Musím konstatovat, že se službami tohoto makléře jsme velmi spokojeni,“ uvedl Brskovský. Vždy stojí na naší straně, a to i přesto, že jednání s pojišťovnami nejsou jednoduchá, dodal. Pojišťovnou, která uzavírá povinné ručení pro majitele těchto letadel, je ČSOB Pojišťovna. Stejně jako v případě automobilů lze pro letadla uzavřít i havarijní pojištění a další druhy pojištění, včetně odpovědnostních.

Také pro letadla, stejně jako pro auta, lze uzavřít povinné ručení na omezenou dobu. Pak se pojistné přiměřeně krátí. Minimální krytí pro letadlo do 499 kg je 750 000 Kč, do 600 kg je to 1 500 000 Kč.

A částky pojistného?

Bez pojištění rizik války a terorismu činí pojistné pro letadlo do 300 kg (jen pro Českou republiku) 1 200 korun. Pojištění odpovědnosti vůči cestujícím na palubě přijde na 1 500 Kč.

Dagmar Šístková

Zdroj: Dagmar Šístková

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS