Pracovních úrazů na severní Moravě ubývá


			Pracovních úrazů na severní Moravě ubývá
19.10.2012 Rizika

Počet pracovních úrazů klesá, v Moravskoslezském a Olomouckém kraji se jich loni stalo 6500, v roce 2010 jich bylo přes sedm tisíc. A letos je méně i smrtelných pracovních úrazů. Podle odborníků je to díky zvyšující se bezpečnosti na pracovištích.

Úrazů na pracovištích ubylo už v minulém roce, zvýšil se ale počet těch smrtelných. Letos to ale podle údajů inspektorátu práce vypadá příznivěji. Množství tragických úrazů se snižuje. "Nejvíce těchto úrazů je spojeno s činností ve stavebnictví. Jedná se hlavně o pády z výšky," přiblížil Robert Chlebiš z České technologické platformy bezpečnosti průmyslu.

K dalším rizikovým odvětvím patří výroba kovových konstrukcí, hutnictví a také důlní činnost. I tam ale zranění ubývá. V roce 2007 se v šachtách zranilo půl tisícovky horníků. Za letošek registruje OKD zatím 150 úrazů, z toho dva smrtelné. Díky investicím a nejmodernějším těžebním technologiím a ochranným pomůckám, které mají horníci, se bezpečnost v OKD zvýšila na úroveň těch nejvyspělejších států, jako je USA nebo Německo," potvrdil mluvčí společnosti Vladislav Sobol.

Bezpečnost práce se sice zvyšuje, podle statistik ale za 90 % všech pracovních úrazů může sám člověk – tím, že porušuje bezpečnostní předpisy. Zatím poslední neštěstí se stalo včera v průmyslovém areálu v Ostravě-Vítkovicích. Pod zřícenou ocelovou konstrukcí tady zemřeli dva dělníci.

ČT 24

Zdroj: ČT24

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články