Pravděpodobnost, že v Česku na sjezdovce potkáte sportovce „pod vlivem“, není mizivá


			Pravděpodobnost, že v Česku na sjezdovce potkáte sportovce „pod vlivem“, není mizivá
25.2.2015 Rizika

 

 
Zimním sportům přeje počasí i dostatek sněhu a České hory tak zažívají úspěšnou sezónu. Mezi desítkami tisíc návštěvníků se však najde i řada těch, kteří sportují tzv. pod vlivem. Průzkum České pojišťovny ukázal, že 90 % lidí alkoholu při zimních sportech neholduje. Stále však zbývá 10 % těch, pro které alkohol při sportu není žádnou překážkou. Pojišťovna má pro tyto „sportovce“ jasný vzkaz: alkohol na sjezdovku nepatří!

Pomineme-li večerní popíjení v restauracích a ubytovacích zařízeních, Češi alkohol na sjezdovce odmítají. Přesně 90 procent v průzkumu ČP uvedlo, že při provozování zimních sportů alkohol nekonzumují.

Zbylých deset procent představují hazardéři, kteří sjezdovky brázdí poté, co se alkoholem posilnili. I jeden jediný lyžař či snowboardista přitom na svahu představuje potenciální riziko pro desítky lidí.  

 

 „Víte, že v rámci úrazového pojištění lze využít služby tzv. dopředné likvidace?

V ní ČP vyplácí zraněným pojistné plnění již po oznámení úrazu s doložením první lékařské zprávy – tedy na začátku léčby, kdy jsou finance nejvíce potřeba. Jde o jednoduchý a rychlý princip: úraz – ošetření lékařem – oznámení úrazu pojišťovně – výplata peněz.“

Zdroj: Česká pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články