QBE začala vyplácet zálohy lidem zraněným ve španělském „vlaku hrůzy“


			QBE začala vyplácet zálohy lidem zraněným ve španělském „vlaku hrůzy“
7.8.2013 Rizika

Australská pojišťovací skupina QBE uvedla, že vyčlenila 2,75 milionů eur pro okamžité potřeby osob zraněných při srážce vlaků v Galicii na severozápadě Španělska. Při srážce přišlo o život 79 cestujících.
QBE poskytne 25 000 eur pro pozůstalé těch, kteří při nehodě přišli o život a 5 000 eur dostanou cestující, kteří strávili více než 8 dnů v nemocnici. QBE to uvedla ve svém prohlášení.
Španělský soud konstatoval, že řidič vlaku, Francisco Garzón, mluvil v době nehody po telefonu s obsluhou státních drah Renfe.
Nároky je možné uplatnit u soudu v Santiagu, hlavním městě regionu severní Galicia, nebo v kterékoliv kanceláři Renfe.
Jak jsme již uvedli, australská společnost QBE a německá pojišťovna Allianz jsou nejvíce angažovány v likvidaci této pojistné události. QBE řekla agentuře Reuters minulý týden, že společnost dosud jen odhaduje náklady na celkové výplaty odškodnění. Příčina havárie zatím zůstává neznámá.

Železniční nehoda ve Španělsku, ke které došlo 24. července a při které zahynulo nejméně 79 lidí, je druhým nejhorším vlakovým neštěstím v Evropě za posledních dvacet let. 95 lidí je stále v nemocnici. 32 z nich, včetně čtyř dětí, je ve vážném stavu.

Reuters

 

 

 


Zdroj: Reuters

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články