Ředitel DPP byl údajně odvolán kvůli neexistujícím pojistným smlouvám


			Ředitel DPP byl údajně odvolán kvůli neexistujícím pojistným smlouvám
16.8.2012 Rizika

Důvodem odvodlání ředitele pražského Dopravního podniku Vladimíra Liche z předsednictva DPP dozorčí radou bylo údajně to, že nezajistil pojištění majetku na rok 2013. 

Ve středečních Událostech. komentářích České televize to uvedl šéf dozorčí rady Jiří Nouza (TOP09).
"S hrůzou jsme zjistili, že dopravník podnik nebude k 1.1. 2013 pojištěn," řekl Nouza. Když Liche následně dozorčí rada vyzvala, aby to vysvětlil, měl uvést, že pojistnou smlouvu zadají "z volné ruky“, případně budou porušovat zákon. "To bylo neakceptovatelné," dodal předseda dozorčí rady.

Pojištění majetku DP končí k 31. prosinci 2012 a výběrové řízení je ve stádiu, kdy reálně hrozí, že se do konce roku nestihne ukončit. Předchozí připravené řízení na základě svého rozhodnutí pan Lich zrušil. Od 1. ledna 2013 tak hrozí, že DP nebude mít pojištěný majetek, nebo bude porušovat zákon. A pan ředitel reagoval lehkým pokrčením ramen,“ vysvětlil dnes Nouza Radiožurnálu. 

"V současné době je majetek Dopravního podniku pojištěn a jinak tomu nebude ani 1. ledna příštího roku," tvrdí generální ředitel podniku Lich, podle něhož došlo k mírnému časovému prodlení při výběru firmy AK Havel & Holásek, která bude zadávací řízení pro výběr pojišťovny organizovat. "Nejedná se o nic, co by mohlo způsobit zásadní komplikace," snaží se tak rozbít hlavní důvod svého odvolání, který dozorčí rada ve středu uvedla.

Lich obhajuje i výběr makléře, přes kterého chtěl smlouvu s pojišťovnou nasmlouvat. Český pojišťovací trh je podle generálního ředitele malý, makléř má podle generálního ředitele povinnost oslovit i velké evropské a americké pojišťovny a snažit se tak sjednat co nejnižší cenu. "Makléř má veškeré know-how a poskytuje klientovi plný servis při výběru pojišťovny. Úspora proti variantě napřímo soutěženého pojištění s pojišťovnou může být až 20 procent," upozornil.

Pokud by se nové pojištění nestihlo dohodnout, chtěl Lich staré smlouvy prodloužit. "Je tedy více než zřejmé, že argumentace v případě mého odvolání je pouhou záminkou," myslí si bývalý předseda představenstva pražského dopravního podniku (DPP).

První zprávy, DŠ

Zdroj: První zprávy

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Tak to má být!

Karel Ježek,  16. 8. 2012

Trefila jste to přesně, paní šéfredaktorko!

RSS