San Francisco bojuje o vodu, popel z požáru zasypává nádrže


			San Francisco bojuje o vodu, popel z požáru zasypává nádrže
27.8.2013 Rizika

Američtí hasiči, kteří již takřka dva týdny bojují s rozsáhlým lesním požárem na západním okraji Yosemitského národního parku v Kalifornii, hlásí první úspěchy. Oheň se sice dále šíří, zároveň ale roste rozsah oblastí, které mají záchranáři pod kontrolou, napsala dnes agentura AP.Hasiči rovněž nepředpokládají, že by plameny ohrozily dodávku pitné vody do San Franciska.

Podle informací BBC může nastat problém s popelem, který se na nádrž sype jako sníh. Místní úřady nicméně tvrdí, že kvalitu vody to nijak neohrozí. Rezervoár zásobuje vodou asi 85 procent San Franciska.

V oblasti byly nařízeny povinné i dobrovolné evakuace. Ačkoli plameny ohrožovaly na pět tisíc domovů, zničeno jich nakonec bylo jen minimum. Požár taky zavřel dvě ze tří lokálních hydroelektráren. San Francisco tak muselo vydat 600 tisíc dolarů na nákup elektřiny na otevřeném trhu.

Úřady také oznámily, že nemají v plánu zavřít Yosemitský národní park, který v létě denně navštíví na 15 tisíc turistů. Většina oblastí v tomto přírodním skvostu zasažena naštěstí nebyla.

Jeden z největších lesních požárů v dějinách Kalifornie vypukl 17. srpna.

Eurozprávy

Zdroj: Eurozprávy

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články