Stává se náš svět riskantnější, nebo bezpečnější? (2. díl)


			Stává se náš svět riskantnější, nebo bezpečnější? (2. díl)
15.8.2011 Rizika

Tuto otázku dostalo více než 30 lídrů z oblasti pojištění a dalších odborníků, mezi něž patřili mimo jiné i politici. Redaktor Ken Feinberg, pracující pro webové stránky PropertyCasualty360, požádal tyto odborníky, aby na tuto otázku odpověděli a využili tak své znalosti a zkušenosti.

Dnes odpovídá Leonard C. Brevik, výkonný viceprezident a generální ředitel společnosti National Association of Professional Insurance Agents:

„Rizika a bezpečnost se vzájemně nevylučují, mohou existovat společně. Když rizika rostou, budeme reagovat zvýšením svého úsilí v boji proti těmto rizikům.

Vstupujeme do éry častějších a závažnějších přírodních katastrof, ale současně s tím vznikají nové technologie, které lidem pomáhají žít bezpečněji. V minulých letech byly vyvinuty nové, účinnější systémy včasného varování před tsunami a tornády, které mají vyšší účinnost a zkracují dobu potřebnou k jejich spuštění.

Vědci zkoumají podobné systémy pro případy zemětřesení. Sociální média, jako je například Twitter, mohou posloužit jako další kanál pro případ nouzového varování.

Existují i další příklady zvýšených rizik. V uplynulém desetiletí došlo k nárůstu teroristických činů. Odpovědí na tyto skutečnosti je pojištění rizika terorismu. Jde o produkt specifického pojištění na ochranu proti zvýšenému riziku včetně měření míry bezpečnosti.“

PropertyCasuatly360

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články