Steven Spielberg a pojištění krys proti nemoci u Allianz


			Steven Spielberg a pojištění krys proti nemoci u Allianz
27.6.2013 Rizika

V Karlových Varech začíná již 48. Mezinárodní filmový festival. Je známo, že mnoho slavných režisérů se inspirovalo ve filmech světem pojištění a pojišťováků... Ale nejen to. Bez pojišťoven by tento byznys nemohl vůbec fungovat. Riziko, že by krásné herečky a herci mohli v průběhu natáčení přijít k úrazu, nedejbože dokonce s trvalými následky, to vše je třeba předem pamatovat na míru ušitou pojistnou smlouvou.Prostřednictvím své dceřiné pojišťovací společnosti Fireman´s Fund byla a je hlavním pojistitelem 80 % filmových trháků Hollywoodu Allianz Group, a to již 90 let. Zabezpečuje všechny filmové žánry. Svými produkty se snaží vyvážit potřeby výrobců, studií a umělců a zajistit, aby filmy byly vyrobeny bezpečným způsobem, včas a za dodržení rozpočtu.

Pojištěním je možné ochránit nejen herce, celé štáby, ale i rekvizity, filmové scény, kostýmy stejně jako zvukové nebo filmové nosiče. Ale i zvířecí herce – třeba krysy.

Například pro svůj film "Indiana Jones a poslední křížová výprava" (1989) objednal režisér Steven Spielberg 5 tisíc krys pro slavnou scénu, v níž "Indy" plave přes moře jejich těl. Zvířata byla rozmnožována a následně trénována několik měsíců před natáčením. Světoznámý režisér požádal Allianz, aby zajistila pojištění těchto krys - nejen proti rizikům nemoci, „pracovního“ úrazu, i na riziko, že by odmítly pracovat jako „herci“. Allianz i tento náročný požadavek zvládla a netradiční filmové hrdiny pojistila.

Její vstřícný přístup se rozhodně vyplatil. Film mel velký úspěch a byl oceněn několika Oscary.

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články