Toyota svolává další statisíce aut. Většinou pickupy


			Toyota svolává další statisíce aut. Většinou pickupy
8.3.2012 Rizika

Další ránu při snaze docílit znovuobnovení pověsti výrobce kvalitních aut utrpěla japonská Toyota. Firma totiž oznámila, že svolává ve Spojených státech více než 681 000 vozů k opravě potenciálních problémů.

Toyota Motor svolává téměř půl miliónu pickupů Tacoma k výměně součástky u volantu, která může způsobit deaktivaci airbagu. Svolává také zhruba 70 500 vozů Camry a 116 000 automobilů Venza. Ty mohou mít potíže se startováním. Toyota upozornila, že v souvislosti s těmito možnými problémy zatím nebyly hlášeny žádné nehody či zranění.

Čeští zákazníci Toyoty mohou být v klidu, protože tyto modely se v současnosti v tuzemsku neprodávají.

Toyota byla v uplynulých letech nucena svolat miliony vozů kvůli různým problémům, včetně nechtěného zrychlování automobilů. To mělo negativní dopad na její pověst výrobce kvalitních a spolehlivých vozů.

V loňském roce byla Toyota navíc těžce zasažena ničivým zemětřesením v Japonsku a rozsáhlými záplavami v Thajsku. Její celosvětový prodej loni klesl o šest procent na 7,95 milionu vozů. V čele světového automobilového trhu tak Toyotu vystřídal americký konkurent General Motors. Toyota dokonce klesla až na třetí pozici za německý Volkswagen.

ČT24

Zdroj: ČT24

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články