Ukradené obrazy Emila Filly za 80 milionů nebyly pojištěné


			Ukradené obrazy Emila Filly za 80 milionů nebyly pojištěné
18.11.2011 Rizika

Na zámku v Peruci na Lounsku zloději ukradli několik obrazů kubistického malíře Emila Filly. Ředitelka galerie Alica Štefančíková odhadla škodu na 50 až 80 milionů korun a přiznala, že obrazy nebyly pojištěné.

"Zmizely čtyři obrazy nebo pět výtvarných děl, to se ještě upřesňuje," uvedla mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová. Kriminalisté zajišťují stopy a potřebnou dokumentaci. "Víc informací zatím k případu nemáme," dodala mluvčí.

"Zatím nevíme, které obrazy byly přesně odcizeny," uvedla ředitelka galerie Alica Štefančíková. Podle informací Blesk.cz zloději ukradli ty nejcennější olejomalby v galerii a způsobili škodu až 80 milionů korun. V galerii bylo přibližně padesát obrazů, grafik a kreseb. Ta nejdražší díla měla hodnotu 15 milionů. Ředitelka galerie přiznala, že nebyla pojištěná. "Žádná pojišťovna vám takhle drahá díla nepojistí," tvrdila Blesk.cz.

V jižním křídle peruckého zámku se nachází pamětní síň Emila Filly, vybavená původním mobiliářem s ukázkami z umělcovy tvorby a sbírek. Filla tuto část zámku po roce 1945 obýval, maloval hlavně okolní krajinu Českého středohoří.

Majitelem zámku jsou Britové.

blesk.cz

Zdroj: blesk.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS