České spořitelně unikla citlivá data


			České spořitelně unikla citlivá data
3.1.2014 Rizika

Z České spořitelny unikly citlivé interní údaje. Mimo jiné data o příjmech lidí v nejvyšším managementu dceřiných společností. Česká spořitelna tuto skutečnost potvrdila, podle jejího vyjádření jsou informace, které unikly neaktuální a neúplné.

Podle portálu iDnes.cz, byla několika stovkám lidí ze spořitelny i mimo ni rozeslána zpráva, ve které jedna z manažerek oznámila svou rezignaci.

Email psaný v angličtině obsahoval údajné důvody rezignace, mezi kterými bylo mimo jiné zmíněno sexuální obtěžování a nespravedlivé odměňování, včetně tabulky s platy některých zaměstnanců

České spořitelna v reakci na tuto událost ve své zprávě uvedla, že byl odcizen služební počítač a zneužita identita zaměstnankyně České Spořitelny.

Hromadným mailem se pak k veřejnosti dostaly informace interního a soukromého charakteru. Z vyjádření dotčené zaměstnankyně vyplývá, že tohoto jednání se mohl dopustit člen její rodiny.

Podle společnosti nemá tento únik dat žádný dopad na klienty. Celou záležitost je nyní interně pečlivě prošetřována (včetně otázky, jestli nedošlo k porušení interních pravidel a k podcenění bezpečnosti ze strany zaměstnankyně) a připravuje se podání trestního oznámení na neznámého pachatele.

Na základě výsledku šetření budou upravena interní pravidla pro nakládání s dokumenty a připravují se konkrétní kroky, aby se podobné případy v budoucnu již nemohly opakovat.

oPojištění.cz, Česká spořitelna

Zdroj: oPojištění, Česká spořitelna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články