V Británii přišly škody z počítačové kriminality na 21 miliard dolarů


			V Británii přišly škody z počítačové kriminality na 21 miliard dolarů
8.6.2011 Rizika

Útoky hakerů na firemní počítače jsou obecně na vzestupu. Jedním z příkladů může nedávný útok na firmu Sony, kterou porušení počítačové bezpečnosti přišlo na 2 miliardy eur. Risk manažeři vyzývají k tomu, aby se tato nově vznikající rizika začala řešit společně s pojišťovnami a potenciálními klienty. Jedině tak se lze s novými riziky v budoucnosti vypořádat. 

Ale zatímco pojistný trh zůstává pro krytí počítačových rizik velmi nezralý a úplné řešení zatím neexistuje, objevují se první náznaky, že pojistné krytí se začíná zlepšovat. S tím souhlasí jak pojišťovny, tak klienti...
"V posledních šesti měsících došlo k prudkému nárůstu útoků na počítačové sítě, a to jak pokud jde o četnost, tak pokud jde o závažnost těchto útoků. Nicméně tato rizika stejně jako náklady a důsledky z nich vyplývající jsou pro každého neznámé území, a to jak pro klienty, tak pro makléře a pojišťovny, "říká Kiran Nayee, odborník na pojištění odpovědnosti.

Z nedávná zprávy britské vlády vyplývá, že škody, způsobené počítačovou kriminalitou, přišly britské firmy v roce 2010 na 21 miliard dolarů.

Airmic

Zdroj: Airmic

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS