V Bulharsku vybuchl autobus s Izraelci, za útokem prý Írán


			V Bulharsku vybuchl autobus s Izraelci, za útokem prý Írán
19.7.2012 Rizika

Na letišti v bulharském městě Burgas u Černého moře explodoval autobus, který vezl izraelské turisty. Za útokem je podle izraelského premiéra Netanjahua Írán. Podle úřadů je obětí šest, dalších 30 lidí je zraněno. Některá bulharská média ovšem píší až o sedmi mrtvých. Mezi oběťmi dnešní exploze jsou údajně i děti a těhotné ženy. Letiště bylo uzavřeno, ministr vnitra označil útok za teroristický čin. Kvůli tomu zpřísnilo bezpečnostní opatření i ruzyňské letiště.

Úřady oznámily šest obětí. Některé zdroje ovšem uvádějí až sedm mrtvých. Čtyři lidé jsou v kritickém stavu v nemocnici. Starosta Burgasu potvrdil, že autobus převážel izraelské turisty, ovšem policie dosud nepotvrdila jejich národnost.

"Víme, že kolem páté hodiny přistálo v Burgasu letadlo, že cestující nastoupili do autobusu a že pak došlo k explozi, jejíž příčinu zatím neznáme," potvrdila útok na Izraelce jedna z mluvčích izraelského ministerstva zahraničí.

Výbuch na parkovišti zničil i další autobusy kolem. Policie na místě vyšetřuje příčiny exploze. Ministr vnitra Cvetanov ovšem událost označil za teroristický čin. Kdo za útokem stojí, zatím není zřejmé. Izraelský premiér ale viníka označil jasně. "Všechny náznaky ukazují na Írán," prohlásil Netanjahu. Izraelský premiér poznamenal, že atentát na bulharském letišti následuje po obdobných pokusech jinde ve světě v posledních měsících. "Je to hrozný íránský útok," podotkl. "Izrael na íránský teror důrazně zareaguje," slíbil.

ČT24

Zdroj: ČT24

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS