Výbuch paneláku ve Frenštátě má pět obětí


			Výbuch paneláku ve Frenštátě má pět obětí
18.2.2013 Rizika

Při nedělním ranním požáru panelového domu ve Frenštátě pod Radhoštěm zahynul jeden muž. V domě před čtvrtou hodinou ranní vybuchl plyn. V noci na pondělí našli hasiči v sutinách zříceného domu další čtyři těla. Tři z nich jsou děti, jedno zřejmě předškoního věku. Výbuch tak má již pět obětí.

Při neštěstí bylo dále zraněno 11 lidí. V kritickém stavu leží na popáleninovém centru Fakultní nemocnice v Ostravě žena, která utrpěla popáleniny na 90 procentech těla a muž, jenž byl popálen na více než 50 procentech těla.

Příčinou byly propanbutanové bomby?

Panelovým domem ve Frenštátě otřásly výbuchy v neděli před čtvrtou ráno. "Po vyhlédnutí z okna jsme viděli, že začalo hořet odspodu. Začal hořet vchod do baráku," popsal obyvatel sousedního domu Jan Novotný. Podle svědků bylo několik explozí slyšet z přízemního bytu muže, který byl odpojen od energií, a proto doma měl propanbutanové bomby.

Záchranáři museli strhnout skoro celý dům

Kvůli přístupu na místo neštěstí byli záchranáři nuceni prakticky celý dům strhnout. I psi se kvůli nestabilitě vydali do trosek pouze jednou, označili přitom místo, kam záchranáři nyní soustřeďují všechny práce. Několik lidí se totiž ještě pohřešuje a zatím není jasné, zda jsou někde pryč, nebo byli v době výbuchu v domě. "Nevíme, jestli jsou třeba v zaměstnání, nebo mohou být na rekreaci," řekl policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Zda byl panelový dům pojištěn, se zatím neví.

ČT24

Zdroj: ČT24

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Co říkáte na toto(viz.komentář)? Koluje na internetu.

Jiří Kroupa,  8. 3. 2013

Nikdo nechce omlouvat čin tohoto člověka.Věc, kterou udělal je naprosto neomluvitelná.
Celá republika lituje obyvatele zříceného paneláku ve
Frenštátě,ale ve skutečnosti právě tyto "oběti" pana
Antonína Blažka uvrhly do dluhů a nakonec ho s exekutorem
připravily o byt. Pan Blažek dlužil celkem 140 tisíc korun. Základem dluhu bylo, když Společenství vlastníků povolilo zřídit Večerku v suterénu paneláku, pod bytem pana Blažka. Pan Blažek si mnohokrát stěžoval na hluk a prodej alkoholu nezletilým ve Večerce, zodpovědní úředníci
ale nejednali.V bytě se mu vytvořila plíseň kvůli zvýšené vlhkosti v
důsledku nepovoleného chovu ryb.Dále se Společenství vlastníků rozhodlo rekonstruovat panelák,vyměnit okna
atd., pan Blažek na toto neměl peníze, ale byl přehlasován, takže
mu vznikl dluh. Kromě toho pan Blažek dlužil na poplatcích za vodu a elektřinu, proto byl odpojen. Sousedé
("oběti") mu ze msty zlomyslně

Požár

Jane Nárožná,  18. 2. 2013

Je mi to líto.Ten člověk musel být psychopat.Přála bych mu,aby ten výbuch přežil,ale už ho nikdo neměl rád a ve stáří mu nepomáhal.Pak by si asi uvědomil,co strašného provedl.Nejhorší je,že mezi obětmi jsou i děti.

RSS