Výbuch v ArcelorMittalu v Ostravě zranil devět lidí


			Výbuch v ArcelorMittalu v Ostravě zranil devět lidí
7.11.2012 Rizika

Devět lidí bylo ve středu zraněno při výbuchu plynu na koksárenské baterie č. 11 v podniku ArcelorMittal Ostrava (AMO). Utrpěli zejména popáleniny. Únik plynu nehrozí. Řekla to mluvčí AMO Barbora Černá Dvořáková.

Mezi zraněnými jsou čtyři Indové, kteří v době exploze byli zrovna na technické návštěvě baterie. AMO patří do největší světové ocelářské skupiny ArcelorMittal, kterou ovládá Ind Lakšmí Mittal.

"Dle lékařů nikdo není v ohrožení života," uvedla mluvčí AMO. Zranění utrpěli hlavně popáleniny 2. a 3. stupně.

Výbuch nastal v 10:15, jeho příčina ani rozsah podle mluvčí zatím nejsou známy. "Jednalo se o explozi a zahoření středního rozsahu," řekla mluvčí.

V této chvíli je podle ní technický stav baterie stabilizovaný a podnikoví hasiči ho mají pod kontrolou. "Není potřeba žádná evakuace," dodala Černá Dvořáková.

Zranění byli převezeni do Fakultní nemocnice Ostrava, jednoho z nich, který kromě popálenin utrpěl i zlomeninu, transportoval vrtulník.

Tragičtější byly následky výbuchu v jiné ostravské koksovně v dubnu 2009. Tehdy v areálu Koksovny Svoboda zemřeli dva muži ve věku 51 a 55 let a další muž utrpěl zranění.

V koksárně explodoval čpavkovod, na který dělníci montovali izolaci. Smrtelná poranění způsobila tlaková vlna při výbuchu a odlétávající trosky.

Aktuálně.cz

Zdroj: aktuálně.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS