Za borcení domu v rezortu Prague Marina mohou velká vedra


			Za borcení domu v rezortu Prague Marina mohou velká vedra
3.5.2012 Rizika

Inženýři z Metrostavu zřejmě nepočítali s tím, že můžou být v Česku i pětatřicetistupňová vedra… Nejspíš právě kvůli tomu se zkroutila čtvrtina ocelových nosníků pražského luxusního rezortu Prague Marina.

Na fakt, že se s domem něco děje, upozornil v neděli jeden z nájemníků. Slyšel totiž zvuky deformujícího se kovu. Od té doby se dělníci společnosti Metrostav, kteří Prague Marinu postavili, nepřetržitě snaží konstrukci objektu zpevnit. A to se také včera povedlo. „Mohu potvrdit, že dům je již zajištěný. V noci ještě dokončíme vyztužení konstrukce a ve čtvrtek vše prošetří statik,“ řekl mluvčí Metrostavu František Polák s tím, že pokud statik uzná dům za obyvatelný, evakuovaní lidé se budou moci vrátit.

Architekt domu říká, že něco takového „...ještě nezažil“, ostatní odborníci hovoří o tom, že použité konstrukce jsou „...netypické“. „Nyní víme, že bezprostřední příčinou bylo prudké oteplení po dlouhém období chladných dnů,“ řekl Blesku statik Václav Kučera. S tím souhlasí i Metrostav.

Problém podle některých expertů je, že stavba je postavena z betonu a oceli, přičemž kov reaguje na teplotní změny rychleji než beton.

Jiný statik si myslí něco jiného: „Kombinace betonu a oceli se běžně při stavbách používá. Není možné, aby se toto stalo objektu, který je dva roky starý.“

Policie nicméně případ vyšetřuje pro podezření ze spáchání trestného činu z obecného ohrožení z nedbalosti.

Podle odborníků na reality může závada na domě v Jankovcově ulici srazit ceny bytů v celém komplexu.. Do předražených bytů a nebytových prostor se zájemci neženou. Nynější problémy tomu nepomůžou...

IHned, Blesk

Zdroj: iHned, Blesk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS