Advokátní kanceláře jdou aféře VW naproti. Žalob z ČR už jsou desítky!

6.10.2015 Škody

Emisní skandál německé automobilky Volkswagen, kterou média tendenčně označila za aféru „dieselgate“, lije vodu na mlýn právnickým kancelářím. Ty začínají aktivně vybízet klienty k žalobám, díky kterým vymůžou z automobilky vyplacení poměrné částky zpět do kapsy zákazníka.

Advokátní kanceláře v České republice začaly chystat pro české zákazníky a akcionáře automobilky VW žaloby. Už nyní hlásí desítky klientů a další aktivně vyhledávají a nabízejí jím své služby. Právníci v rámci zájmu svého klienta budou požadovat slevu na automobil ve výši 5 – 10% z jeho ceny. Finální číslo však bude záviset na mnoha faktorech a způsobu, jakým se k problému postaví VW.

Právníci však stále neví jednu podstatnou informaci a to, zda technické řešení zhorší parametry výkonu motoru nebo zvýší spotřebu. Ve hře jsou však slušné peníze. Pokud si zákazník koupil auto za půl milionu, mohl by dostat zpět až padesát tisíc korun, část samozřejmě spolkne provize pro právníky.

Automobilka nyní připravuje plán, jak se z obtížné situace dostat. Zvažovanou strategií, je výměna katalyzátoru, update softwaru i nabídka nového vozidla. Finální plán by měla automobilka zveřejnit během zítřka.

V ČR se případný spor může týkat až 200 tisíc lidí. Nároky vlastníků vozidel vůči VW, jsou založené na rozporu kupní smlouvy s realitou v oblasti emisí, jelikož VW nedodal spotřebitelům vozidlo v kvalitě, která byla automobilkou veřejně nabízena a za kterou spotřebitelé zaplatili plnou kupní cenu.

Samotný Volkswagen má jen na právní spory připraveno 6 miliard eur. Automobilka Škoda také spustila speciální stránky, na kterých můžete zjistit, zda se problém se softwarem týká i vašeho automobilu.

 

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články