Allianz likviduje škody z námraz


			Allianz likviduje škody z námraz
5.12.2014 Škody

Nejvýrazněji se ledovka projevila v počtu dopravních nehod – od pondělka klienti Allianz nahlásili 1396 škod a vesměs jde o plechové škody, jejichž hlavní příčinou bývá nedobrždění. Z praxe víme, že po plošné nepřízni počasí hlásí klienti své nehody velmi rychle – i s ohledem na blížící se svátky, takže většina z poškozených vozidel se již opravuje. 

„Nehody se tentokrát nevyhnuly ani pracovníkům pojišťovny, bouračka, která má úzkou spojitost s ledovkou a navíc s mlhou, se stala i jednomu z mobilních techniků Allianz na Olomoucku. Je tedy zřejmé, že při nepřízni počasí může nabourat opravdu každý, i zkušený a vyježděný řidič,“ uvedl Jan Mach, vedoucí mobilních techniků Allianz. 

Nárůst dopravních nehod byl od pondělka do středy více než 50%. Minimálně čtvrtinový nárůst hlásí také likvidace úrazů – z 900 nahlášených v tomto týdnu jich 30 – 40 % má souvislost s pády, jde o podvrtnutí kolen, kotníků a zlomeniny. Přes dvě desítky úrazů klientů Allianz z námrazy skončily tento týden dokonce hospitalizací. Pouze nárůst škod z pojištění majetku byl pouze minimální, šlo jen o několik párů stromů nebo větví, které se ulomily pod tíhou námrazy.

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články