Allianz posílá do zaplavených lokalit vysoušeče


			Allianz posílá do zaplavených lokalit vysoušeče
7.6.2013 Škody

Od dnešního dne posílá Allianz pojišťovna do zaplavených lokalit kromě mobilních techniků také vysoušeče. Jejich adresáty jsou ti, kteří už mají vodu pryč a potřebují začít s opravami. Zatím nám lidé ohlásili přes 1500 případů za 380 milionů korun. První stovky hlášení už jsme dostali i od podnikatelů a zástupců průmyslových komplexů. Mobilní technici mají za sebou stovky prohlídek a k nejvíce postiženým klientům už putují formou záloh i první finanční částky. Velké množství škod očekává Allianz v Komunikačním centru během pondělního dopoledne, neboť řada chatařů a chalupářů je objeví až o víkendu. Pojistné události, které už jsme stačili prohlédnout, jsou velmi rozmanité - od vytopených sklepů, až po zcela zdevastované domy.

Do některých lokalit, například do středočeských obcí Plaňany a Radim na Kolínsku a do východočeského Nového Bydžova dnes odpoledne z Allianz putují první vysoušeče. „Lidem je zapůjčíme bezplatně zhruba na měsíc, poté budou sloužit zase dalším potřebným majitelům podmáčených nemovitostí,“ říká Radana Pochop-Rusevová z Nadačního fondu Allianz, který ve spolupráci s úsekem likvidace této pojišťovny vytipoval zásadně poškozené nemovitosti klientů, jež vysoušecí pomocníky akutně potřebují.

Allianz očekává až několik tisíc zatopených nemovitostí a domácností, takže logicky se vysoušeče, které má aktuálně k dispozici, nemohou dostat na všechny. „Ale pokud si naši klienti vysoušeč zajistí v půjčovně, proplatíme jim v rámci záchranných prací také půjčovné, stejně jako doložený zvýšený odběr elektřiny za zapojení těchto přístrojů. Pakliže by potřebovali poradit, kam se obrátit, mohou zavolat na naši asistenční službu, nebo klientskou linku, která je nyní k dispozici ve všední dny až do 22 hodin,“ dodává Jan Mach, vedoucí mobilních techniků Allianz.

Včera se objevily informace o tom, že obyvatelé obcí nechtějí uklízet po povodních kvůli pojišťovnám, které je prý nutí nechat věci tak, jak jsou. Je to naprostý nesmysl, protože po každých záplavách Allianz zdůrazňuje, že je třeba nejprve nafotit zničené věci a škodu, kterou voda způsobila na majetku a poté ihned začít uklízet. Ani tentokrát se na tom nic nemění. Lidé ze zaplavených oblastí oznámí škodu pojišťovně a poté, co opadne voda, přijde k nim mobilní technik, aby vše sepsal. Fotodokumentaci však už mohou mít svoji vlastní.

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články