Americkému T-Mobile byly ukradeny údaje o 15 milionech zákazníků


			Americkému T-Mobile byly ukradeny údaje o 15 milionech zákazníků
6.10.2015 Škody

Americký T-Mobile se stal obětí hackerského útoku. Neznámým hackerům se telekomunikační společnosti podařilo ukrást údaje o zhruba 15 milionech potencionálních a stávajících zákaznících firmy. Hackerům se podařilo nabourat do serveru společnosti Experian, která údaje zákazníků T-Mobile zpracovává.

Zcizené údaje zahrnují adresy, data narození, čísla sociálního zabezpečení, a dokonce i citlivá identifikační čísla (například řidičský průkaz, vojenská ID nebo číslo pasu). Tento druh informací se obvykle dostane k prodeji na černém trhu. Hackeři pak ukradené informace nashromáždí a sestaví velkou databázi, která usnadňuje zneužití identity téměř každému za velmi nízkou cenu. Ukradení identity vede například k odcizení vrácených daní, zničení úvěrů a podobně.

„Tento únik údajů mě neuvěřitelně rozhořčil. Provedeme důkladsnou revizi spolupráce s Experianem," uvedl generální ředitel společnosti T-Mobile US John Legere. Firma T-Mobile US je třetím největším mobilním operátorem ve Spojených státech. Jejím většinovým vlastníkem je německý telekomunikační gigant Deutsche Telekom.

Každý, kdo žádal o úvěr s telekomunikačním gigantem T-Mobile USA mezi 1. zářím 2013 a 16. zářím 2015, by mohl být tímto útokem ovlivněn. T-Mobile používá Exparian jako jednu ze tří úvěrových institucí, která provádí úvěrové kontroly u svých zákazníků.

Společnost Experian uvedla, že informovala úřady okamžitě, jakmile odhalila útok. Upozornila, že zatím neexistují žádné důkazy zneužití ukradených údajů. Nyní pracuje na opatřeních, která by měla zabránit dalším útokům.

Zdroj: iHNed.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články