Australské povodně zřejmě zasáhnou i upisovatele od Lloyd´s


			Australské povodně zřejmě zasáhnou i upisovatele od Lloyd´s
11.1.2011 Škody

Australské povodně zřejmě citelně ovlivní odhadované zisky čtyř společností, které jsou součástí impéria Lloyd´s. Jedná se o Chaucer, Catlin, Hiscox a Lancashire. Tyto společnosti totiž podle některých analytiků ponesou nejen narůstající náklady za škody, způsobené v září loňského roku zemětřesením na Novém Zélandu, ale možná budou muset hradit i některé pohledávky za škody, způsobené záplavami v Austrálii.

Analytička Joanna Parsons uvedla: "Je pravděpodobné, že půjde o mimořádné nároky, vyplývající z povodňové katastrofy, zejména pokud jde o pojištění přerušení provozu a zřejmě i škody, způsobené zatopením dolů."

Ještě předtím, než záplava zničila regionálním centrum Toowoomba, odhadovali analytici škody na víc než 1 miliardu dolarů. Jak jsme uvedli, za tento příliš předčasný odhad je však postihla kritika.

Dnes udeřila povodeň na Brisbane, třetí největší město v Austrálii, takže lze očekávat dramatický růst počtu hlášených škod.

Společnost Suncorp obdržela podle Sydney Morning Herald do této doby asi 2 500 hlášení škod, IAG asi 900 oznámení o pojistné události.

Insurance Times

Zdroj: InsuranceTimes

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS