ČPP: Účet za povodně dosáhl již 420 milionů korun


			ČPP: Účet za povodně dosáhl již 420 milionů korun
27.6.2013 Škody

Z povodní na začátku června letošního roku Česká podnikatelská pojišťovna dosud registruje přes 1000 škod v celkovém objemu 420 mil. Kč. Třetina z celkového počtu těchto škod již byla vyřízena a zlikvidována. K dnešnímu dni Česká podnikatelská pojišťovna vyplatila svým klientům pojistné plnění či zálohu na pojistné plnění v celkové výši 32 mil. Kč.

„Objemem největší škody evidujeme v oblasti pojištění průmyslu a podnikatelů. Kromě velkých průmyslových objektů a kancelářských budov sem patří také všechny škody, které hlásí obce, menší firmy a zemědělci,“ říká Pavel Wiesner, ředitel úseku podnikatelských rizik České podnikatelské pojišťovny. Celkový součet škod v segmentu podnikatelských pojištění představuje částku 280 mil. Kč.

K povodní nejvíce zasaženým průmyslovým podnikům patří dva výrobní závody v areálu Janky Radotín. Voda se do objektu dostala z kanalizace a zaplavila výrobní haly do výše zhruba jednoho metru. Bláto a kalná voda způsobily škody na strojním zařízení a zásobách, velký dopad pro firmu bude mít přerušení provozu. Nejdražší evidovanou škodní událostí zůstává poškození administrativního komplexu Výzkumného ústavu vodohospodářského T. G. Masaryka v Praze 6.

Celé tři čtvrtiny všech hlášených škod však představují škody z majetkového pojištění občanů, které dosáhly objemu 140 mil. Kč. Typickým příkladem jsou nejrůznější poškození rodinných domů, zničené interiéry, vyplavené sklepy nebo škody na zahradní architektuře. V současnosti soustředí pojišťovna maximální pozornost na co nejrychlejší vyřízení právě těchto škod.

Česká podnikatelská pojišťovna 

Zdroj: ČPP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články