ČSOB Pojišťovna vyplatila loni klientům 9,6 miliardy korun


			ČSOB Pojišťovna vyplatila loni klientům 9,6 miliardy korun
4.3.2013 Škody

Přestože v loňském roce se větší živelné události České republice vyhýbaly, „standardních“ škod neubylo, ba právě naopak. Úrazy, zdravotní komplikace v zahraničí, autohavárie či škody na majetku ztrpčovaly značně život lidem i v roce 2012. ČSOB Pojišťovna vyplatila svým klientům v loňském roce ze sjednaných pojištění téměř 9,6 miliard korun. Celkem 7,3 miliardy korun přitom získali klienti ze životního pojištění, v neživotním pojištění uhradila ČSOB Pojišťovna za škody na majetku a další pojistné události 2,3 miliardy korun. Celkový rozsah finančních náhrad stoupl meziročně o 2,8 miliardy korun.

V životním pojištění bylo loni vyřízeno více než 105 tisíc pojistných událostí, což je o 2 tisíce více než o rok dříve. „ČSOB Pojišťovna vyplatila klientům z životního pojištění plnění v celkové hodnotě 7,3 miliardy Kč, tedy zhruba o třetinu více než v roce předchozím,“ uvedla Sylva Svobodová, ředitelka Odboru služeb klientům životního pojištění ČSOB Pojišťovny.

„Rok 2012 byl co do počtu živelních událostí poměrně klidný. Přesto byl meziročně celkový objem škod vyjádřený v penězích a nárůst počtu pojistných událostí značný,“ řekl Marcel Klaban, ředitel Odboru likvidací pojistných událostí neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny. Celkem za rok 2012 vyřizovali likvidátoři ČSOB Pojišťovny bezmála 104 tisíc pojistných událostí z neživotního pojištění, což oproti roku 2011 představovalo nárůst o téměř 17 tisíc.

ČSOB Pojišťovna


Zdroj: ČSOB Pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS