ČSOB Pojišťovna: Živly neřádí, ale škod i tak přibývá


			ČSOB Pojišťovna: Živly neřádí, ale škod i tak přibývá
20.2.2012 Škody

Přestože v loňském roce se větší živelné události České republice vyhýbaly, „standardních“ škod neubylo, ba právě naopak. Úrazy, zdravotní komplikace v zahraničí, autohavárie či škody na majetku ztrpčovaly značně život lidem i v roce 2011. ČSOB Pojišťovna vyplatila svým klientům v loňském roce ze sjednaných pojištění téměř 6,8 miliard korun. Celkem 4,7 miliardy korun přitom získali klienti ze životního pojištění, v neživotním pojištění uhradila za škody na majetku a další pojistné události ČSOB Pojišťovna 2,1 miliardy korun. Celkový rozsah finančních náhrad stoupl meziročně o 1,4 miliardy korun.


V životním pojištění bylo loni vyřízeno více než 103 tis. pojistných událostí, což je o 3 tis. více než o rok dříve. ČSOB Pojišťovna vyplatila klientům z životního pojištění plnění v celkové hodnotě 4,7 miliardy Kč, tedy o 1,5 miliardy Kč více než v roce předchozím,“ uvedla Sylva Svobodová, ředitelka Odboru služeb klientům životního pojištění ČSOB Pojišťovny.


Rok 2011 byl co do počtu živelních událostí mnohem klidnější než rok předchozí. Celkový objem škod vyjádřený v penězích i proto nedosáhl takové výše jako loni, a to i přes poměrně vysoký nárůst počtu pojistných událostí,“ řekla Iva Knapová, ředitelka Odboru služeb klientům neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny. Celkem za rok 2011 vyřizovali likvidátoři ČSOB Pojišťovny bezmála 87 tis. pojistných událostí z neživotního pojištění, což oproti roku 2010 představovalo nárůst o více než 5,5 tisíc.

ČSOB Pojišťovna

Zdroj: ČSOB Pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články