Příčinou obou pádů letadel bylo pravděpodobně špatné počasí


			Příčinou obou pádů letadel bylo pravděpodobně špatné počasí
25.7.2014 Havárie

Civilní letadlo společnosti TransAsia Airways muselo nouzově přistát na Tchaj-wanu. Zemřelo 47 lidí z celkového počtu 58 cestujících. Příčinou mohlo být špatné počasí, stroj havaroval za bouře. Mezi cestujícími byla podle agentury AP i dvojice francouzských občanů, zbytek pocházel z Tchaj-wanu.

Hlavním pojistitelem byla pojišťovna AIG. Podle zprávy Aon Crash jsou škody na letadle typu ATR-72 v hodnotě asi 13,2 milionu dolarů. TransAsia uvedla ve svém prohlášení, že má pojištění dostatečné. Havárie podle TransAsia nebude mít žádný vliv na normální chod společnosti.

Letadlo společnosti Air Algerie se našlo v Mali

Na severu Mali se našly trosky letounu společnosti Air Algerie, který ve čtvrtek zmizel při letu z Ouagadougou v Burkině Faso do Alžíru. Na palubě stroje bylo 50 Francouzů, jejichž osud je podle agentury AFP stále nejasný. V době katastrofy byla na severu Mali silná bouře s lijáky.

Letoun se zřítil necelou hodinu po startu. Stroj typu MD-83 patří španělské společnosti Swiftair, provozovaly ho však nyní v nájmu aerolinky Air Algérie. Celou posádku tvořili podle leteckých odborů v Madridu Španělé. Vláda Burkina Faso vyhlásila kvůli letecké katastrofě dvoudenní státní smutek.

ihned.cz, bloomberg.com

Zdroj: ihned.cz, bloomberg.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články