Textilní společnosti by měly platit do fondu pro bangladéšské oběti


			Textilní společnosti by měly platit do fondu pro bangladéšské oběti
28.2.2014 Havárie

Aktivisté vyzývají všech 27 značek oblečení spojených s bangladéšskou továrnou, při jejímž zhroucení v dubnu loňského roku zahynulo více než 1100 lidí, aby zaplatily do kompenzačního fondu.

Katastrofa zasáhla velké textilních výrobce, kteří se společně rozhodly řešit zlepšení bezpečnostních norem a předpisů. Přesto se mnoho značek příspěvku do fondů vyhýbá. Fond se snaží získat 40 milionů dolarů pro rodiny mrtvých a více než 200 zraněných.

Clean Clothes Company - firma sídlící v Amsterodamu, která lobuje za lepší podmínky v textilních továrnách v Bangladéši, požádala o příspěvek všech 27 značek, které v továrně vyráběly. Také oznámila, že do fondu zatím přispěly společnosti Loblax, Mascot of Denmark a španělský řetězec Corte Ingles, Mango a vlastník Zary – Inditex.

Z 3,6 milionu obyvatelů Bangladéše pracuje více než 155 milionů lidí v oděvním průmyslu, který je po Číně druhým největším světovým vývozcem textilu. Více než 60 % výroby se exportuje do Evropy a 23 % pak do USA.

Některé ze společností odmítají přispět, protože tvrdí, že výroba byla do továrny přesunuta bez jejich vědomí nebo skončila ještě před katastrofou. IndustriALL, celosvětová obchodní společnost apeluje na všechny zákazníky, aby bombardovali své oblíbené značky se vzkazem, aby přispěly více.

Reuters

Zdroj: Reuters

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články