V Moskvě došlo k největší havárii metra v historii


			V Moskvě došlo k největší havárii metra v historii
16.7.2014 Havárie

V úterý došlo k vykolejení moskevského metra. Ze 162 zraněných bylo 129 hospitalizováno, nevylučuje se však, že počet mrtvých může ještě vzrůst. Záchranné práce podle agentury skončily před úterní půlnocí.

"Bohužel 22 lidí utrpělo zranění neslučitelná se životem," řekl mluvčí ministerstva pro mimořádné situace Alexandr Drobyševskij.

V ruském hlavním městě byl dnešek vyhlášen dnem smutku za oběti nehody. Lidé kladou květiny a zapalují svíčky ve stanicích podzemní dráhy, mezi nimiž se nehoda stala. Úřady hlásí, že si havárie vyžádala i životy šesti cizinců. České velvyslanectví v Moskvě nemá informace, že by mezi obětmi či zraněnými byl český občan.

Havárie se odehrála během úterním ranní špičky na "modré lince" podzemky, mezi dvěma stanicemi na okraji širšího centra metropole - Parkem vítězství a Slovanským bulvárem (Park pobedy a Slavjanskij bulvar). Stanice Park vítězství je v hloubce 84 metrů pod zemí a ze všech stanic moskevského metra je nejhlubší. To podle novinářů značně komplikovalo záchranářské práce, které podle agentury Interfax skončily půl hodiny před úterní půlnocí.

Příčiny nehody dosud nebyly stanoveny, z několika hypotéz se vyšetřovatelé podle ITAR-TASS přiklánějí k verzi o nefungující výhybce. Podle některých médií byl prý výhybkář již zatčen, ale oficiálně to potvrzeno nebylo.

Obnovit provoz na lince, kde se havárie stala, se podle operativního štábu nejspíše dnes nepovede.

českátelevize.cz

Zdroj: českátelevize.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články