Zřícení letadla společnosi Germanwings, kryje Allianz Global Corporate & Specialty


			Zřícení letadla společnosi Germanwings, kryje Allianz Global Corporate & Specialty
25.3.2015 Havárie

Zpráva o tragické nehodě, k níž došlo v úterý 24. března ve francouzských Alpách, obletěla svět. Airbus A320 se 150 lidmi na palubě včetně personálu, havaroval při letu z Barcelony do Düsseldorfu.

 

Letadlo spadlo do velmi špatně přístupné oblasti francouzských Alp a ihned k němu bylo vysláno na 600 policistů a záchranářů. Příčina pádu stroje zatím není známá a její příčiny by měla pomoci vysvětlit, téhož dne nalezená, černá skříňka.

 

germanwings-crash-map_revised

 

Možnost teroristického útoku však byla vyloučena. Ve chvíli, kdy letadlo začalo rychle ztrácet výšku, byl k němu preventivně vyslán stíhací letoun. Německý server Spiegel Online informoval o skutečnosti, že havarovaný letoun byl v pondělí v Düsseldorfu na několik hodin odstaven, kvůli technickému problému na dvířkách příďového podvozku. Lufthansa (její dceřinou společností jsou Germanwings) však tvrdí, že problém byl už v pondělí dopoledne odstraněn. Na základě této skutečnosti však mnoho zaměstnanců společnosti Germanwings nenastoupilo druhý den do práce, s výmluvou na osobní důvody a společnost musela zrušit desítky letů.

 

Pojistitelem letecké společnosti Germanwings, je Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS). „Potvrzujeme, že Allianz Global Corporate & Specialty, je hlavní pojišťovatel letecké flotily společnosti Germanwings a letu 4U 9525. Zároveň je však nutné dodat, že AGCS sdílí pojistky s dalšími spolupojistiteli. Jsme připraveni podpořit naše klienty tak široce a tak rychle, jak jen to bude možné. Bylo by nevhodné v této fázi komentovat další detaily této tragické události, kromě vyjádření hluboké soustrasti všem rodinám a zúčastněným.“ Uvedl mluvčí AGCS.

 

AGCS bylo také hlavním pojistitelem společnosti Malaysia Airlines a letu MH17, který se v červenci loňského roku zřítil na Ukrajině s 295 lidmi na palubě.

 

Autor: Viktor Kořínek

Zdroj: iHNED, intelligentinsurer.com

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články