Jak vypadají pojistné podvody s fingovanými autonehodami


			Jak vypadají pojistné podvody s fingovanými autonehodami
2.9.2015 Pojistný trh

Kanadská pojišťovna Bereau vysvětlila v názorném videu, jak funguje organizovaný zločinecký tým, vydělávající na pojistných podvodech při nahraných autonehodách. Podívejte se na tři typické autonehody a taktiky podvodníků.

Nejčastěji se jedná o organizované skupiny. V čele stojí člověk, který ví, jak funguje systém hlášení pojistných škod, jakým způsobem nehodu vyšetřuje policie a má kontakty i mezi lékaři, kteří jsou ochotní dostatečně „okořenit“ lékařské zprávy.

Tento člověk nabere 3-4 další spolupracovníky a ti jsou následně v jednom automobilu fingovanými obětmi autonehody. Jelikož jich je v autě tolik, znamená to více svědků a zároveň více fiktivních zranění. Pro podvody se používají starší, nebo pronajatá auta.

Po nehodě obvykle automobil odveze odtahová služba do předem domluveného servisu, kde škodu buď nadhodnotí, nebo dokonce sami zvětší, čímž stoupne vyplacená cena na pojistce, ze které má víc jak autoopravna, tak hlavní vedoucí organizované skupiny.

Členové organizované skupiny jsou pak jich vedoucím posláni na vyšetření do předem domluvené ordinace, kde jim diagnostikují pohmožděniny, zlomeniny, hnuté obratle a dlouhodobé následky nebo rehabilitace. Po „viníkovi“ nehody pak požadují vyplacení nákladů na léčení, nákladů na uklízení v domácnosti, rehabilitace, náhradu ztraceného příjmu a psychickou újmu. To všechno se očekává, že zaplatí pojišťovna. Tyto peníze pak jdou strůjci pojišťovacího podvodu, který je přerozdělí mezi zbytek týmu. Často může dostat až 2000 dolarů za jednoho figuranta a 15% pak jde na výdaje s tím spojené. Lékaře, opravnu aut, odtahovou službu atd.

Existují různé scénáře kolizí, které podvodníci využívají.

Smáčknout a domáčknout

Dva automobily s figuranty jedou po dálnici vyšší rychlostí. Zařadí se za sebe a ve chvíli, kdy se za ně dostatečně blízko zařadí další auto, oba automobily prudce zabrzdí. Druhý do prvního nenarazí jen o pár centimetrů a automobil s nic netušícím člověkem narazí do druhého a tím způsobí škodu na všech třech automobilech a vypadá to jako jeho vina.

Swoop_and_squat

Další taktika se jmenuje Drive down

Když oběť vyparkovává z parkoviště, podvodníci zastaví a dají mu světly znamení, že ho pouští. Ve chvíli se však oběť rozjede, rozjedou se také a naboří ho.

drive_down

Kulka z leva

Používá se na křižovatkách ve tvaru písmene T, kdy oběť potřebuje odbočit doleva přes další pruh. Podvodníci zastaví, čekají a naznačují, že dávají oběti přednost. Když se však rozjede a odbočí, sešlápnou plyn a nabourají auto zezadu. Opět to vypadá jako vina druhého řidiče.

turnleft1turnleft2

 

Na celé video se můžete podívat zde:

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS