Kooperativa již registruje přes 500 škod z pondělních bouřek


			Kooperativa již registruje přes 500 škod z pondělních bouřek
31.7.2013 Škody

Bouřky a krupobití, které v pondělí zasáhly západní část České republiky způsobily tisíce majetkových škod. Jen pojišťovně Kooperativa dnes klienti nahlásili přes 500 škod za více než 20 milionů Kč. 
Nejvíce škod nám hlásí klienti z jižních Čech, Vysočiny a Liberecka. Morava byla bouřkami zasažena méně, žádné hlášení škody jsme z tohoto regiony prozatím neobdrželi. Většinu škod, které nám doposud klienti nahlásili, mají na svědomí záplavy nebo vichřice.

Typickou škodou jsou zaplavené sklepy nebo zahrady způsobené velkou vodou z přívalových dešťů. Evidujeme i střechy poškozené vichřicí nebo spadlými stromy, krupobití ničilo zejména v jižních Čechách skleníky nebo zastřešení bazénů.

Škody na plodinách začínají hlásit také zemědělci. Předpokládáme, že počet i objem škod ještě v průběhu tohoto týdne výrazně naroste. 

Škody mohou klienti hlásit na infolince 841 105 105, využít mohou také jakoukoliv naši pobočku, e-mailovou adresu info@koop.cz nebo on-line formuláře na webu Kooperativy. Zároveň samozřejmě mohou odstraňovat škody, aby nedocházelo k dalšímu poškození, například zatékáním vody poškozenou střechou. Stačí, aby škody zdokumentovali, například i pomocí fotoaparátu v mobilním telefonu. Poškozené věci, které nepodléhají rychlé zkáze, mohou uložit na jedno místo, aby je případně mohl technik likvidace prohlédnout. 

Kooperativa

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články