Kooperativa již registruje přes 500 škod z pondělních bouřek


			Kooperativa již registruje přes 500 škod z pondělních bouřek
31.7.2013 Škody

Bouřky a krupobití, které v pondělí zasáhly západní část České republiky způsobily tisíce majetkových škod. Jen pojišťovně Kooperativa dnes klienti nahlásili přes 500 škod za více než 20 milionů Kč. 
Nejvíce škod nám hlásí klienti z jižních Čech, Vysočiny a Liberecka. Morava byla bouřkami zasažena méně, žádné hlášení škody jsme z tohoto regiony prozatím neobdrželi. Většinu škod, které nám doposud klienti nahlásili, mají na svědomí záplavy nebo vichřice.

Typickou škodou jsou zaplavené sklepy nebo zahrady způsobené velkou vodou z přívalových dešťů. Evidujeme i střechy poškozené vichřicí nebo spadlými stromy, krupobití ničilo zejména v jižních Čechách skleníky nebo zastřešení bazénů.

Škody na plodinách začínají hlásit také zemědělci. Předpokládáme, že počet i objem škod ještě v průběhu tohoto týdne výrazně naroste. 

Škody mohou klienti hlásit na infolince 841 105 105, využít mohou také jakoukoliv naši pobočku, e-mailovou adresu info@koop.cz nebo on-line formuláře na webu Kooperativy. Zároveň samozřejmě mohou odstraňovat škody, aby nedocházelo k dalšímu poškození, například zatékáním vody poškozenou střechou. Stačí, aby škody zdokumentovali, například i pomocí fotoaparátu v mobilním telefonu. Poškozené věci, které nepodléhají rychlé zkáze, mohou uložit na jedno místo, aby je případně mohl technik likvidace prohlédnout. 

Kooperativa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články