Lampion štěstí zapálil jachtu. Škoda dosáhla 1,4 milionu.


			Lampion štěstí zapálil jachtu. Škoda dosáhla 1,4 milionu.
5.11.2015 Škody

Soud v německém Koblenci uložil pokutu 50 000 euro ženě, která vypustila lampion štěstí, jenž byl zodpovědný za podpálení přístaviště.

 

Vypadají sice krásně a romanticky, ale čínské lampiony štěstí, napáchaly u nás i ve světě již mnoho škod v důsledku založení požáru. V roce 2009 vypustila v německé spolkové zemi Porýní-Falc, Němka do vzduchu 4 lampiony štěstí na oslavu svatby své dcery. Jeden z nich dopadl do oblasti kotviště o 300 metrů dál a zapálil ho.

V důsledku toho došlo ke škodě na majetku a majitelé přístaviště ženu zažalovali. Soud v Koblenci dnes žalobě vyhověl a uložil ženě pokutu ve výši 50.000 eur (1,4 milionu Kč). Odůvodnil to tím, že žena nebezpečí těchto „létajících žhářů“ určitě dokázala rozpoznat. Proti rozhodnutí soudu se žena může ještě odvolat.

lampion stesti

Několik měsíců po tomto incidentu spolková země Porýní-Falc, kde se incident odehrál, používání lampionů štěstí zakázala. Tento případ je příkladem toho, jak snadno může v rodině dojít k velké škodě a jejímu vymáhání, které může být pro běžnou rodinu neúnosné. Pojištění odpovědnosti by proto mělo být hlavně v ekonomicky vyspělých zemích naprosto neopomenutelné.

V Evropě je asi nejznámějším případem založení rozsáhlého požáru létajícím lampionem štěstí, Britská továrna na zpracování plastů. V roce 2013 kvůli lampionu štěstí shořelo více jak 100 tisíc tun plastu a škoda se vyšplhala do stovek milionů korun.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články