Letadlo se v neděli zřítilo nad Novou Guineou


			Letadlo se v neděli zřítilo nad Novou Guineou
17.8.2015 Škody

Indonéské dopravní letadlo vnitrostátní linky s 54 lidmi na palubě včera ráno ztratilo kontakt s leteckým dispečinkem, když se nacházelo nad odlehlou, hustě zalesněnou východní oblastí provincie Papua.

V neděli odpoledne půl hodiny po startu z Jayapury, ztratili u hranice s Papuou-Novou Guineou na dispečinku kontakt s letadlem typu ATR42 aerolinek Trigana Air. Stroj letěl z Jayapury do Oksibilu. Let měl trvat pouhých 45 minut a naposled se posádka ohlásila deset minut před předpokládaným přistáním.

Záchranáři v pondělí našli trosky letadla asi 12 kilometrů od města Oksibil, jak informovala indonéská agentura Antara s odvoláním na policii.

Příčina nehody není jasná. Místní obyvatelé už dříve informovali záchranáře o částech vraku letadla, které viděli havarovat. V místě nálezu spadlého letadla ale panovalo nepříliš příznivé počasí, kvůli kterému v noci musely být pátrací akce přerušeny a pokračovaly opět dnes ráno. Pátrání bylo o to složitější, že velkou část rozlehlé provincie pokrývá hustá džungle.

Indonésie nemá nejlepší pověst bezpečnosti létání. Evropská unie kvůli bezpečnostním problémům v letech 2007 – 2009 zakázala indonéským leteckým společnostem létat do Evropy a zakázala jí létat i evropským vzdušným prostorem. I přesto se letecká doprava v Papue využívá běžně, protože pozemní doprava je často nemožná.

Trigana je malá letecká společnost založena v roce 1991. Během doby jejího působení měla 14 vážných incidentů. Vloni v prosinci se do Jávského moře za bouřky zřítilo letadlo společnosti AirAsia na lince ze Surabayi do Singapuru. Všech 162 lidí na palubě zahynulo. Havárie donutila vládu zavést předpisy zaměřené na zlepšení bezpečnosti letecké dopravy.

Zdroj: iHNed.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články