Majitelé Costa Concordia čelí hromadné žalobě cestujících


			Majitelé Costa Concordia čelí hromadné žalobě cestujících
3.2.2012 Škody

Společnost Codacons podala v Miami na Floridě ve spolupráci se dvěma americkými advokátními kancelářemi - Napoli Bern Ripka Shkolnik a Proner & Proner LLP skupinovou žalobu proti lodní společnosti, která vlastní loď Costa Concordia, jež ztroskotala letos 13. ledna u italských břehů.
Codacons očekává, že náhrada škody dosáhne nejméně 125 000 eur pro každého cestujícího, pro mimořádné případy by to mělo být dokonce dvakrát až třikrát víc. V nejzávažnějších případech by mělo jít o částku vyšší než 1 milión eur.

"Jde o mimořádně závažnou bezprecedentní nehodu," konstatoval Carlo Rienzi, prezident Codacons. "Všichni, kteří byli na palubě lodi, mají nárok nejen na náhradu materiální škody, ale i náhradu za nemateriální újmu, jakým je vytrpěný strach, teror a prožitá rizika, související s celkovým fyzickým a duševním stavem.“

Skupinová žaloba, podaná v Miami, údajně nevylučuje následnou skupinovou žalobu v Itálii a žalobu na náhradu škody na základě správního řádu proti přístavním orgánům a dalším orgánům veřejné moci.

Vlastníci Concordie uvedli, že v Itáliii již dosáhli dohody s the National Council of Consumers and Users. Compenzace Costa Concordia pro účastníky plavby, kteří se vrátili domů, zahrnuje paušální částku ve výši 11 000 eur na osobu a to včetně dětí, které měly účast bezplatnou, bez ohledu na jejich věk.

Kompenzace pro rodiny zemřelých a pro účastníky zájezdu, kteří byli zraněni a bylo jim poskytnuto lékařské ošetření, bude zahrnuta do samostatného návrhu, který bude brát v úvahu jejich individuální situaci.

Commercial Risk Europe

Zdroj: Commercial Risk Europe

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články