Muži se v Plzni porvali o parkovací místo. Výsledek? Poškozené auto a pojistný podvod.


			Muži se v Plzni porvali o parkovací místo. Výsledek? Poškozené auto a pojistný podvod.
19.1.2016 Škody, Havárie

Neobvyklý případ rozklíčovali policisté Obvodního oddělení Plzeň – Střed. Když v polovině prosince loňského roku začali zjišťovat příčinu, ale především průběh jednoho zpočátku banálního sporu, netušili, že na jeho konci budou oba aktéři jak v roli poškozeného, tak v roli podezřelého.

Vše začalo dne 13. prosince kolem půl šesté večer. Na přeplněné parkoviště před jedním z obchodních domů v centru Plzně přijel s osobním vozem Škoda Octavia 49letý muž z jižního Plzeňska. Jediné místo, kam bylo možno ještě zaparkovat, však bylo „obsazeno“ stojící ženou, která si na místo stání stoupla a snažila se jej tímto způsobem podržet svému příteli, který měl vzápětí přijet. Netrpělivý řidič Octavie se však nechtěl vyhlédnuté parkovací plochy vzdát a na místo začal najíždět v domnění, že svým jednáním ženu donutí stání opustit.

Ta však pevně rozhodnuta místo bránit doslova svým tělem neuhnula ani o centimetr. Rozčílený šofér proto vozidlo zastavil a začal 43leté ženě vulgárně nadávat. Mezitím na místo sporu konečně dojel 44letý druh ženy a hned se zapojil do sporu. Verbální přestřelku ukončil tím, že přistoupil k vozu svého rivala, který stále seděl za volantem, a otevřeným oknem jej pěstí udeřil do obličeje. Napadený si to však nenechal líbit. Z auta ihned vystoupil, z kufru vyndal bednu s nářadím a tu vzteky hodil na čelní sklo protivníkova vozu tovární značky Volkswagen Multivan.


Čtěte také: Za pojistný podvod s Bugatti Veyron dostal majitel rok vězení a pokutu 600 tisíc dolarů


 

 

Protože škody na zdraví ani na majetku nebyly závratné, neboť napadený muž utrpěl pouze lehký otok tváře a škoda na voze druhého z výtržníků byla odhadnuta jen na 4 600 korun, bylo jednání obou výtečníků kvalifikováno jako přečin výtržnictví. Během šetření incidentu však policisté zjistili, že řidič poškozeného vozu VW, kdy se jednalo o firemní vozidlo, zaměstnavateli posléze oznámil poškození čelního skla jako škodní událost.

Uvedl, že ke škodě na autě došlo v provozu na pozemní komunikaci, kdy od protijedoucího nákladního auta odletěl kousek dřeva a ten poškodil přední sklo. Z tohoto důvodu byla celá věc majitelem vozu zaevidována jako pojistná událost. Smluvní pojišťovna poté na základě předložených podkladů poškozené společnosti uhradila náklady spojené s poškozením předního okna zmíněného vozu. Tím, že 44letý muž z Domažlicka uvedl úmyslně nepravdivé údaje, na jejichž základě došlo k pojistnému plnění, dopustil se tak navíc i přečinu pojistný podvod.

Zdroj: Plzen.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články