Největší loňská škoda UNIQA pojišťovny: vyřízeno a zaplaceno


			Největší loňská škoda UNIQA pojišťovny: vyřízeno a zaplaceno
2.4.2014 Škody

Největší loňská jednotlivá škoda UNIQA pojišťovny vznikla už devátého ledna 2013 ve Zlíně, kde v noci vyhořela část skladového areálu v historickém Baťově průmyslovém areálu v centru města. S plameny bojovaly desítky hasičských jednotek. Požár objekt zpustošil natolik, že byla nutná jeho částečná demolice. Pojištěný majitel obdržel po vyřízení komplikované škody odškodné ve výši bezmála 180 milionů korun.

Celkově jde o jednu z největších individuálních škod v historii UNIQA pojišťovny. Oheň vznikl docela nevinně vadou na osvětlení. Ta však ve svém důsledku dokázala ukončit existenci stavby, která stála na místě už bezmála sedmdesát let. Kvůli propadlým stropům, schodišti a poškozené konstrukci nařídil statik stržení dvou částí pojištěného objektu. V jeho prostorách byly uskladněny v době požáru elektrospotřebiče, jež během požáru rovněž vzaly za své. Zbývající část byla vážně poškozena, ale bude obnovena.

Majitel objektu, společnost Cream uzavřený investiční fond, a.s., měla sjednána u UNIQA pojištění areálu budov a pojištění proti přerušení provozu. V souvislosti s požárem využila obě smlouvy – za zničení a poškození objektů dostala vyplaceno loni celkem zhruba 180 milionů korun. Z této částky zaplatila UNIQA již na konci léta zálohu na pojistné plnění a částku na demolici budov určených ke stržení v celkové výši 35 milionů korun. Zbývající část pojistného plnění obdržela firma koncem roku 2013. Do té spadalo také odškodnění ve výši okolo sedmi milionů korun za ušlý zisk z důvodu nemožnosti pronajímat objekt a čerpat nájemné po dobu přerušení provozu.

Vzhledem k technické složitosti určení příčiny události, jejích následků a nutnosti shromáždit kompletní dokumentaci Policie ČR, hasičů, ale i stavebních znalců a statiků, byla doba vyřízení škody poměrně krátká. Bylo to možné i díky bezproblémové a rychlé komunikaci pojišťovny s klientem.

UNIQA

 

Zdroj: Uniqa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články