Německá Allianz je hlavním pojistitelem zmizelého letadla Malaysia Airlines


			Německá Allianz je hlavním pojistitelem zmizelého letadla Malaysia Airlines
11.3.2014 Škody

Německá Allianz oznámila, že je hlavním pojistitelem letadla Malaysia Airlines, které zmizelo v neděli v Jihočínském moři. Makléřem je společnost Willis.

Allianz v pondělí potvrdila, že je vedoucím pojistitelem letadla Boeing 777- 200, včetně odpovědnosti za škodu, ale odmítla se vyjádřit k výši pojistného a zveřejnit ostatní spolupojistitele. Také zástupce společnosti Willis v pondělí potvrdil, že společnost zprostředkovala pojištění pro Malaysia Airlines. Rozsah smlouvy, ani informace, které další pojišťovny se na pojištění podílí ale nesdělil.

Obě společnosti vyjádřily soustrast všem, které toto neštěstí zasáhlo a jsou připraveny okamžitě spolupracovat.

Boeing 777-200ER, vyrobený v roce 2002, s 239 lidmi na palubě, zmizel z radarů v pátek 7.3., pravděpodobně v Jihočínském moři jižně od Vietnamu. Pátrání po troskách trupu a dalších stopách, které by pomohly upřesnit místo havárie, jsou zatím neúspěšná.

Pokud nebude vrak letadla nalezen a nepodaří se zjistit příčinu katastrofy, může být podle vyjádření odborníků vyřízení pojistné události značně komplikované.

"Všichni, kteří mohou být za havárii potencionálně zodpovědní, ať už samotná letecká společnost, výrobce letadla, výrobce motorů, napojené služby, nebo letištní bezpečnostní oddělení, budou chtít zjistit příčinu havárie" říká Anna Tipping z Norton Rose Fulbright v Singapuru.

Všechny tyto subjekty jsou provázány složitými smluvními vztahy. Zatímco pojistná hodnota letadla by mohla činit přibližně 100 milionů dolarů, závazky plynoucí z odpovědnosti za škody, mohou být výrazně vyšší.


Business Insurance

Zdroj: Business Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články