Oceán začal vyplavovat trosky ze zmizelého letu MH370 Malaysia Airlines


			Oceán začal vyplavovat trosky ze zmizelého letu MH370 Malaysia Airlines
10.8.2015 Pojistný trh

Po více jak roce a půl, začal oceán vyplavovat části Boingu 777-200ER, který 8. března 2014 zmizel krátce po startu. Část křídla se objevila na francouzském ostrově Réunion východně od Madagaskaru.

Let MH370 společnosti Malaysia Airlines zmizel za neobjasněných okolností 8. března 2014. Letoun zmizel z radarů při letu do Pekingu necelou hodinu po startu z Kuala Lumpuru. Tehdy se rozjela jedna z největších pátracích akcí v historii. Pátrání po troskách a 239 lidech na palubě probíhalo na ploše 92 772 čtverečních kilometrů, účastnilo se ho 26 zemí a zapojilo se do něj 42 lodí a 39 letadel. Nenašlo se nic.

Až nyní, téměř 6 měsíců po tragédii se začaly objevovat kusy letadla, které odborníci považují za části zmizelého Boingu 777. První informace o nalezené části křídla přišla z tisku na konci července. Úlomek, který je dlouhý kolem dvou metrů, našli při čištění pobřeží na ostrově Réunion, ve vodách indického oceánu.

Reunion

Po části křídla vyšetřovatelé objevili na stejném ostrově i sedadlové polštářky a části oken. Také malajsijský ministr dopravy Liow Tiong Lai ve čtvrtek řekl, že se na Réunionu zjevně našla i další troska letounu. Ta byla odeslána k prozkoumání francouzským expertům.

 

kridlo

Pařížská prokuratura, která dohlíží na vyšetřování ve Francii, však popřela, že by vyšetřovatelé našli nové trosky. Také několik francouzských vyšetřovatelů, kteří si nepřáli být jmenováni, řeklo, že si žádných nových objevů nejsou vědomi.

Z rozcházejících informací jsou rozhořčeni příbuzní cestujících z pohřešovaného Boeingu. Zatímco malajsijský premiér Najib Razak prohlásil, že francouzští experti "nezvratně dokázali", že část křídla pochází ze zmizelého letadla, samotní francouzští vyšetřovatelé pouze uvedli, že je to "vysoce pravděpodobné".

Odškodnění pozůstalých i ztracený letoun hradila německá Allianz, která hned po nehodě začala vyplácet pojistné 50 000 dolarů za každou oběť. Celkem pojišťovna zaplatila 30 milionů dolarů.

Australská národní výzkumná agentura vytvořila modulaci možného pohybu trosek letadla v závislosti na proudech a větru.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články