Pojišťovny evidují méně případů požáru, než loni


			Pojišťovny evidují méně případů požáru, než loni
10.8.2015 Škody

I přesto, že padají teplotní rekordy, a hasiči v červenci vyjížděli k největšímu počtu požárů vůbec, škody způsobené požáry klesly. Celková výše škod se letos odhaduje na mnohem nižší částku, než byla loni.

Pojišťovna Allianz eviduje od začátku července „pouhých“ 15 požárů, což je téměř o polovinu méně, než v loňském roce, kdy jich evidovala 27. Kromě jedné vyhořelé filtrace u bazénu a jednoho samovzníceného sena, se požáry odehrály v interiéru.

Rovněž pojišťovně Kooperativa klesly škody spojené s požárem. Od ledna do července řešila 720 požárů, kdežto v loňském roce za toho období jich bylo 770. Naštěstí pojišťovny zatím neřešily žádné vážnější případy. Pojišťovny tento nižší stav evidovaných případů přikládají zvýšené opatrnosti lidí.

Celkovou výši škody pojišťovna Kooperativa odhaduje na 250 miliónů korun. Jen pro srovnání – loni to bylo za sedm měsíců 408 miliónů korun.

Požárníci vyjíždí likvidovat požáry do lesů, i polí. Snažili se dostat pod kontrolu i jeden z nejrozsáhlejších požárů posledních let. Ten se rozšířil v lese u Olešné na Rakovnicku. Pod kontrolu ho hasiči dostali v úterý odpoledne. Jedná se pravděpodobně o největší požár v České republice v letošním roce. Zničil 165 hektarů lesa.

Lesní požáry se ale netýkají jen České republiky. Požár ve španělsku si vyžádal evakuaci 3000 lidí. Za rychlé rozšíření požáru mohly silné větry. S tamním požárem bojuje podle mluvčí regionální vlády Cristiny Herrerové 16 hasičských letadel a 300 požárníků včetně týmu ze sousedního Portugalska.

A zatímco na většině míst v Česku a v Evropě bylo za toto léto více tropických dnů, než jindy bývá za celý rok, Barmu sužují nejhorší povodně za desítky let.  Záplavy si během monzunových dešťů vyžádaly už stovku obětí a zničeno bylo asi půl milionu hektarů rýžových polí. Situaci zhoršil ještě cyklon Komen, který se Barmou prohnal minulý týden.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články