Pojišťovny očekávají škody z britských nepokojů okolo 162 miliónů dolarů


			Pojišťovny očekávají škody z britských nepokojů okolo 162 miliónů dolarů
10.8.2011 Škody

Asociace britských pojistitelů (ABI) uvedla, že pojišťovny očekávají v souvislosti s dramatickými nepokoji ztráty okolo 162 miliónů dolarů za škody způsobené v Londýně a dalších městech.

Mluvčí ABI Nick Starling říká, že je "příliš brzy na to, abychom měli přesnou představu o celkových nákladech, a to zejména pokud jde o náklady, spojené s přerušením provozu," ale pojišťovny očekávají především plnění z pojištění domácností a komerčního pojištění.

Městská policie uvedla, že více než 560 zatčení proběhlo za bezprecedentního násilí, jež bylo zaměřeno na příslušníky policie.  Policisté byli napadeni dřevěnými tyčemi, láhvemi i cihlami. Na některé z nich dokonce najížděla vozidla.

Zničeny byly místní obchody a podniky, jejich majitelé zůstali bez domova a velké škody byly způsobeny také na místní infrastruktuře.

Podle ABI by pojištění domácnosti mělo krýt oheň, drancování a takto způsobené škody.

Většina firemních pojištění  se bude vztahovat na majetkové škody a ty, které byly způsobeny přerušením podnikatelské činnosti v důsledku požáru, plenění a dalších škod. Některé pojistné smlouvy umožní plnění, které se bude vztahovat i na ty podniky,  jež utrpěly škody z titulu přerušení provozu, i když nebyly přímo v centru nepokojů.

Podle policie byly cílem lupičů banky, obchodní domy, obchody s drahou elektronikou, obuví a oblečením i obchody s lihovinami.

"Klíčovou otázkou je, jak rychle se pojistitelé mohou vypořádat s nároky, protože mnoho malých podniků nemusí mít cash flow, aby přežily a nebudou mít pojištění přerušení provozu," říká Mohammad Khan, partner PricewaterhouseCoopers.

Nepokoje v Anglii začaly poté, co Marek Duggan, 29-letý obyvatel Tottenhamu, byl zastřelen minulý týden policií. Zdá se však, že tato katastrofa nebyla tím skutečným spouštěcím momentem. Daleko silnější byla touha určité skupiny mladých lidí způsobit škody a krást.

Property casualty 360

Zdroj: Property Casualty 360

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články