Pojišťovny počítají po mrazivém počasí předběžné škody


			Pojišťovny počítají po mrazivém počasí předběžné škody
4.12.2014 Škody

Počasí, které zasáhlo v posledních dnech Českou republiku, způsobilo v dopravě velké komplikace. Řada lidí se nemohla dostat do práce, ale došlo také k výpadkům elektřiny, jelikož pod tíhou ledovky popadaly stromy a přetrhaly vedení vysokého napětí.

Pojišťovny dostaly během těchto dnů mnoho nahlášených pojistných událostí, další ještě očekávají. „Allianz má zatím v souvislosti s námrazou hlášeno kolem 200 škod, za které budeme platit kolem deseti milionů korun. Celková čísla ale určitě ještě porostou, protože očekáváme, že nám klienti pojistné události budou hlásit i v následujících dnech.  Obecně ale první dva dny pro likvidátory Allianz pojišťovny neznamenají žádnou mimořádnou situaci. Naši klienti jsou zřejmě opatrní,“ řekl tiskový mluvčí pojišťovny Allianz.

Škody se projevují především v důsledku dopravních nehod, což potvrzuje i Česká podnikatelská pojišťovna. „Podle posledních informací registrují naši likvidátoři nárůst škod jak z povinného ručení, tak i havarijního pojištění. Většinou jsou následky malé. Šlo především o nedobrždění, doklouzání do překážky nebo jiného vozidla. Předběžná škoda je vyčíslena na 180 000 korun,“ potvrzuje mluvčí ČPP Renata Čapková.

Také klienti České pojišťovny hlásí škody z pojištění motorových vozidel. „Jde nyní celkem o 1 000 pojistných událostí téměř za 30 milionů korun,“ uvedla Marika Nicajasová z tiskového oddělení České pojišťovny. Nejvíce škod hlásí Praha, následované Moravskoslezským a Jihomoravským krajem.

Kooperativa hlásí prozatím 300 škod v celkové výši 7 milionů korun. „U zranění, které klienti řeší z úrazového pojištění, očekáváme ještě větší zpoždění. Klienti nám většinou škodu hlásí až po skončeném léčení,“ říká tiskový mluvčí Kooperativy, Milan Káňa.

Jak už bylo zmíněno, ledovka nepůsobila problémy jen v dopravě, ale také v dodávkách elektrického proudu, kvůli kterému musela řada firem dočasně zastavit výrobu. „Celkovou škodu lze v tuto chvíli jen velmi těžko odhadnout, nemalou část budou představovat právě náhrady podnikatelských subjektům za přerušení provozu. U škod na majetku občanů se jedná řádově pouze o desítky případů,“uvedla Renata Čapkova z České podnikatelské pojišťovny. U Kooperativy nahlásili její klienti u pojištění majetku celkem 70 škod, za 1,5 milionu korun, což je asi o 10 % více, než v běžných dnech.

oPojištění.cz

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články