Pojišťovny zjistí, zda se s fotografiemi manipulovalo


			Pojišťovny zjistí, zda se s fotografiemi manipulovalo
29.11.2011 Škody

Unikátní software VerifEyed dokáže během desetiny vteřiny rozpoznat, zda se s fotografiemi či naskenovaným dokumentem manipulovalo. V některých případech dokonce určí, zda byla fotografie například stažena z internetu. VerifEyed dokáže rozdělit fotografie a dokumenty na věrohodné a nevěrohodné, tedy jakýmkoli způsobem manipulované. To je velmi důležitá informace v mnoha oborech: právě na základě fotografií pojišťovny vyplácejí škody.

Systém umožňuje s velkou pravděpodobností zjistit i přístroj, z něhož fotografie či její úprava vznikla. Lze zjistit i část, ve které byl snímek pozměněn (např. vymazána některé osoba).

Systém, jenž rozpozná pravost fotografie, je prvním svého druhu a zatím nemá konkurenci. Je výsledkem téměř sedmiletého vlastního vývoje kolektivu, který zcela nekonvečně a moderně spojuje mladé vědce s mladými manažery. Systém si nachází velmi rychle cestu na trh a prokazuje svoji užitečnost.

Například prověření milionů fotek v českých pojišťovnách prokázalo, že na nich dochází k manipulacím ve snaze o pojišťovací podvody. Software umožňuje také firmám, aby jim klienti mohli posílat skeny dokumentů, a software prověří, zda jde o nemanipulované kopie notářských zápisů, výpisů z rejstříku atd.

Za svůj unikátní software VerifEyed získala společnost Imagemetry cenu Industrie 2011, cenu Ministerstva průmyslu a obchodu. Tato prestižní cena je každoročně udělována tuzemské nebo zahraniční firmě působící v ČR, která v uplynulém roce předvedla nejvýraznější inovaci v technologii či produktech na území ČR.

ImageMetry

Zdroj: ImageMetry

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS