Povodně 2013 – Generali zaplatí 555 milionů


			Povodně 2013 – Generali zaplatí 555 milionů
21.6.2013 Škody

Na dva a půl tisíce škod za 555 milionů korun. Takový je aktuální účet klientů Generali, jejichž majetek v červnu poškodilavelká voda. Likvidátoři a mobilní technici pracují i nadále v kalamitním režimu. Díky jejich nasazení a přijatým opatřením uzavřela Generali na 45% nahlášených škod. Velká voda poškodila nejvíce majitele rodinných domů a domácností. Nejvyšší škody budou podle očekávání v pojištění průmyslu. Nejvíce postiženým regionem co do počtu škod je hlavní město Praha. Nejvyšší škody jsou hlášeny z Děčínska. Celkem by velká voda mohla klientům Generali způsobit na 3 000 škod za 650 milionů korun.

Likvidace povodňových škod má nejvyšší prioritu. Mobilní technici a likvidátoři pojišťovny Generali pracují nadále v kalamitním režimu. Na místech, kde to situace umožnuje, pomáhají s registrací škod a nabízejí výplaty záloh na pojistná plnění. Kromě linky 844 188 188 mohou lidé hlásit škody také online na www.generali.cz nebo na facebookovém profilu pojišťovny Generali.

Regiony

Škody, které způsobily přívalové deště a následné povodně a záplavy na Ústecku, překročily škody ve středních Čechách. Jen v Ústeckém kraji způsobila velká voda přes 550 škod za čtvrt miliardy korun. Ve Středočeském kraji evidují naši klienti více než 700 škod za 153 milionů korun. Mezi nejvíce postižené oblasti patří také hlavní město Praha, kde se škody pohybují kolem 75 milionů korun.

Nejvyšší počet škod hlásí klienti Generali z Prahy, Litoměřicka, Prahy-západ, Mělnicka, Táborska, Ústecka a Děčínska.

Odvětví

Největší spoušť zanechala velká voda na rodinných domech a domácnostech. Jejich majitelé dosud nahlásili přes dvě třetiny všech povodňových škod. Aktuálně se jedná o 1 753 případů za 101 milionů korun. Druhou nejpočetnější skupinou jsou podnikatelé a vlastníci kancelářských a obytných budov. Ti dosud zaregistrovali přes 350 škod za 86 milionů korun. Zemědělci zatím vyčíslili škody na 25 milionů korun. Nejvyšší škody, které již překročily čtvrt miliardy korun, jsou podle předpokladů v oblasti pojištění průmyslu.

Generali

Zdroj: Generali

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS