Arizonu sužují požáry, o život přišlo 19 profesionálních hasičů


			Arizonu sužují požáry, o život přišlo 19 profesionálních hasičů
2.7.2013 Požáry

Devatenáct hasičů zemřelo v americkém státě Arizona při boji s rozsáhlým požárem. Všichni byli členové speciální jednotky vycvičené pro hašení rychle šířících se plamenů. Arizonské plameny se ale šířily až příliš rychle...

Obrovské požáry v americké Arizoně zasáhly už osm set hektarů lesa. Rychle se šíří kvůli rekordně vysokým teplotám ale i silnému větru. Do boje s plameny zasáhlo i 19 elitních hasičů, kteří patřili ke speciální jednotce. Právě oni byli vycvičeni pro boj s rychle se šířícím požárem a moc dobře věděli co dokáže požár.  

Celou devatenáctičlennou skupinu plameny obklíčily. Hasiči se sice snažili schovat do osobních protipožárních stanů ze speciální látky, která odráží teplo. Žár byl však příliš silný, hasiče zabil...

Šlo o 19 z 20 členů elitní posádky Prescott Granite Mountain. Byla to nejhorší událost pro hasiče, k níž došlo po 11. září , tvrdí odborníci.


Série požárů, které začaly v Arizoně 28. června, doposud sežehla více než 8 374 akrů lesa a zničila více než 200 budov.

Na hašení požáru v současné době pracuje 400 hasičů, kteří se snaží požár uhasit za pomoci letadel a vrtulníků.


Výzkum Munich Re konstatuje, že v USA bylo v roce 2012 zaznamenáno 38 katastrofických požárů. Odhaduje se, že způsobily ekonomické ztráty za 1,1 miliardy dolarů, pojistné události se vyšplhaly na 595 miliónů dolarů. Arizona přišla vzhledem k požárům v loňském roce o více než 216 000 akrů  půdy.

PropertyCasualty 360

Zdroj: PropertyCasualty360

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články