Během pálení čarodějnic vzniklo nejvíce požárů za posledních pět let


			Během pálení čarodějnic vzniklo nejvíce požárů za posledních pět let
1.5.2012 Požáry

Nejvíce požárů za posledních pět let likvidovali hasiči v poslední dubnový den, kdy se na řadě míst konalo tradiční "pálení čarodějnic". Hasiči včera zasahovali celkem u 154 požárů a dalších 24 likvidovali v prvních šesti hodinách dne 1. května, uvedla mluvčí generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR Ivana Svitáková. Teploty i během tohoto dne budou atakovat tropickou třicítku. Výstraha meteorologů kvůli zvýšenému nebezpečí požárů tak pořád platí.

Pondělní požáry si vyžádaly jeden lidský život a škody ve výši zhruba 6,2 milionu korun. Více než polovina všech pondělních požárů se stala v odpoledních a večerních hodinách. S největší pravděpodobností se tedy na vysokém počtu výjezdů hasičů podepsaly právě oslavy filipojakubské noci spojené se zapalováním hranic.

"Nejvyšší nárůst počtu požárů byl mezi 20:00 a 21:00, kdy hasiči likvidovali během jedné hodiny 15 požárů," doplnila Svitáková. V minulých letech vyjížděli hasiči o čarodějnických dnech nejvýše ke 110 požárům. V roce 2008 bylo dokonce 30. dubna zaznamenáno pouze 64 požárů, tedy méně než polovina letošního počtu. Ke vzniku požárů ovšem nyní značně přispívá horké a suché počasí. Jen za poslední čtyři dny hasiči likvidovali 614 požárů. Nejvíce zásahů, dohromady 217, zaznamenali hasiči v neděli 29. dubna. Dlouhodobý denní průměr přitom činí 55 požárů.

ČT24

Zdroj: ČT24

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS