Chropyňský požár je nejzávažnější ve Zlínském kraji


			Chropyňský požár je nejzávažnější ve Zlínském kraji
10.4.2011 Požáry

Hasiči dnes již třetí den bojovali s obrovským požárem podniku na zpracování plastů v Chropyni na Kroměřížsku. Požár výrobny a skladu plastů v Chropyni vznikl v noci na pátek. Zásluhou záchranářů z Hlučína, kteří za pomoci těžké techniky strhli zdi, mohli hasit dosud skrytá hlavní ohniska požáru. Díky příznivému vývoji se tak ze tří ulic v pátek evakuovaní lidé mohli vracet do svých domovů.

Několik stovek obyvatel tří nejbližších ulic v Chropyni strávilo kvůli nebezpečným zplodinám hoření unikajícím do ovzduší dvě noci mimo své domovy. Evakuace byla odvolána až v neděli v 17 hodin, neboť koncentrace škodlivin v ovzduší už pro obyvatele neznamená zdravotní rizika ani v případě dlouhodobého pobytu v těchto místech.

Hasiči prostupovali sutinami, které pomáhala prorážet těžká technika záchranářů z Hlučína. "Jejich pomoc byla v danou chvíli nenahraditelná a bez ní bychom nepronikli k poslednímu hašenému ohnisku požáru. Hasiči už dostali pod kontrolu všechna spodní patra zasažených objektů a nadále před nimi stojí poslední místo, kde stále hoří," popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Podle Mitáčka jsou hasiči nyní v závěrečné etapě likvidace hlavního ohniska požáru, dohašovací práce však potrvají ještě několik následujících dnů.

Podle něho je chropyňský požár možná nejzávažnějším, s jakým se hasiči ve Zlínském kraji potýkali. "Máme zde dvojnásobek zasahujících hasičů, než tomu bylo před čtyřmi lety při požáru skladu pneumatik v Uherském Brodě, který byl nazván požárem desetiletí," přiblížil mluvčí krajských hasičů.

Během sobotního rána se zřítilo několik budov. V sobotu večer se podařilo jednotkám uhasit dvě třetiny požáru. V neděli dopoledne dorazila na místo těžká technika ze speciálního útvaru hasičů z Hlučína. Po více než 60 hodinách to vypadá, že by mohl být všemu konec. "V následujících hodinách chceme požár zlikvidovat," řekl Mitáček.

Dosud se neví, zda byl podnik pojištěn či nikoliv.

TV Nova, Lidovky

Zdroj: TV Nova, Lidovky

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články