Exploze stovek tun střelného prachu v Poličce


			Exploze stovek tun střelného prachu v Poličce
9.9.2015 Požáry

V poličce explodovalo v tamní strojírně několik set tun střelného prachu. Výbuch zranil a popálil dva muže. Požár se šířil dál do blízkého lesa, ale hasičům se povedlo zastavit další šíření ohně, a poté se jim požár povedlo omezit jen na budovu továrny.

Včera, 8. září, v 7:30 ráno, v areálu Poličské strojírny, kde se mimo jiné specializují i na delaboraci munice, explodovalo ve středu ráno několik set tun střelného prachu. Při výbuchu byl zraněn jeden mladší muž a starší pracovník. Oba muži mají lehké popáleniny na přibližně pěti procentech těla.

Požár byl ohlášen kolem 7:30 ráno a okamžitě k němu vyjelo osm profesionálních i dobrovolných hasičských jednotek.

„Ihned po příjezdu nasadili potřebné proudy vody k likvidaci požáru haly po explozi. Požár se velmi rychle šířil i na nedaleký les. Hasiči postupně dohasili všechna ohniska v lese a soustředili se zejména na požár v hale," uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Poličské strojírny byly založeny jako První vojenská muniční továrna roku 1920. Původně se orientovaly na produkci ručních granátů a dělostřeleckého střeliva. Roku 1958 se továrna stala pobočným závodem Adamovských strojíren Adamov a rozvinula se i strojírenská výroba. V květnu roku 1992 se Poličské strojírny přeměnily na akciovou společnost, v současnosti je jediným akcionářem společnost STV Invest.

Zdroj: iHNed.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články