Hořelo v Synthesii, požár hasiči lokalizovali


			Hořelo v Synthesii, požár hasiči lokalizovali
29.3.2012 Požáry
Požár dvou hal s uskladněným olejem likvidují od rána hasiči v Synthesii Semtín na Pardubicku. Již jej mají pod kontrolou. Kvůli rozsáhlému ohni byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu, informovala mluvčí hasičů Pardubického kraje Vendula Horáková.
 
Požár vypukl kolem čtvrté hodiny. „Jedná se o požár dvou hal, kde jsou sklady s minerálním olejem,“ uvedla Horáková. Podle ní byl požár rozsáhlý, proto byly před šestou hodinou povolány další jednotky a vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu.
 
Díky rychlému příjezdu první jednotky na místo se podařilo zjistit, odkud se požár začal šířit. "Hořela zpracovatelská linka k likvidaci oleje. A požár se rozšířil i na sklad s minerálními oleji. Při požáru došlo i k několika explozím. Plameny zachvátily i dva nákladní automobily. Uvnitř hal bylo uskladněných asi deset tun olejů," doplnila Horáková.
Hasiči lokalizovali požár po půl sedmé ráno. Na přilehlý potok umístili norné stěny. "Co se týká úniku zplodin do ovzduší, měření jsou zatím negativní," doplnila mluvčí hasičů.
prvnízprávy.cz
Zdroj: prvnízprávy.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS