Letadlo, které shořelo na ruzyňském letišti, pojistila Allianz a Česká pojišťovna


			Letadlo, které shořelo na ruzyňském letišti, pojistila Allianz a Česká pojišťovna
12.6.2012 Požáry

Turbovrtulové letadlo ATR 42-500 (imatrikulace OK-KFM) společnosti ČSA, které poškodil o víkendu na ruzyňském letišti požár, je pojištěno u společností Allianz pojišťovna, a.s. (vedoucí pojistitel) a Česká pojišťovna, a.s. (soupojistitel). Našemu webu to sdělil Ing. Michal Čajka ze společnosti RENOMIA.

Letadlo je pojištěno v rámci celé flotily letadel ČSA. S ohledem na velikost rizika související s provozem kterékoliv letecké společnosti, tedy i ČSA, je riziko škod formou zajištění z velké části postoupeno také renomovaným zahraničním pojišťovnám na evropském i světovém trhu. Pojistitelé provedli prvotní prohlídku místa škodní události v pondělí dopoledne a dohodli se se zástupci pojištěných společností na dalším postupu k řešení škod.

Václav Bálek, tiskový mluvčí pojišťovny Allianz povtrdil, že škoda jde z 90 % za pojišťovnou Allianz. „Ta je největším světovým leteckým pojistitelem,“ uzavřel Bálek.

Požár zachvátil v sobotu večer jeden z hangárů na letišti v Praze-Ruzyni. Požáru předcházely exploze. Škoda se odhaduje na stovky miliónů korun.

Zdroj: DŠ

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články